Jackie Stewart: Alonso je profesionál a já si ho velmi vážím

Trojnásobný mistr světa Jackie Stewart vyjádřil svůj názor na španělskou hvězdu stáje z Maranella. Fernanda Alonsa považuje za profesionála a velmi si ho váží.
Jackie Stewart: Alonso je profesionál a já si ho velmi vážím

Bývalý skotský pilot formule 1, trojnásobný mistr světa Jackie Stewart rád vyjadřuje své názory na současné dění v královně motorsportu. Nedávno radil dvojnásobnému mistru světa Sebastianu Vettelovi, aby v současné době nepřemýšlel o odchodu k Ferrari. Maranellská stáj má svou týmovou jedničku jasnou, Vettel by si tak jen pohoršil. Teď se Stewartova pozornost zaměřila na Fernanda Alonsa.

"Fernando se skvěle psychicky připravuje, je to velmi vyzrálý profesionál, na svém kontě má dva mistrovské tituly a třicet vítězství," citují bývalého pilota F1 španělské noviny Marca. "V týmu si vybudoval takovou pozici, že každé jeho slovo má podstatný význam.  Myslím, že bez něj by v letošní sezoně mělo Ferrari velké potíže. Fernando motivuje celý tým."

"Samozřejmě ještě získává na trati velkolepé výsledky. Fernando vždycky skvěle vystupuje, a to jak na suché trati, tak i na mokré. K tomuto jezdci chovám hlubokou úctu," říká Stewart.

Další článek: Alonsovi hrálo do karet počasí, říká Fry

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“