Jack Aitken je po šokujícím závěru vítězem 12 hodin na Sebringu! | Foto: IMSA

Foto: IMSA

Jack Aitken je po šokujícím závěru vítězem 12 hodin na Sebringu!

V neuvěřitelné drama se proměnil závěr 71. ročníku slavné dvanáctihodinovky na Sebringu. Nejstarší americký vytrvalostní závod spadající do šampionátu IMSA WeatherTech SportsCar Championship přišel krátce před koncem o první tři vozy absolutního pořadí.

Slavná dvanáctihodinovka se na Floridě jela den po tisícimílovém podniku WEC a v nové éře s prototypy LMDh nabídla fanouškům opravdu velké drama.

Krátce před vyvěšením šachovnicové vlajky sváděl Portugalec Filipe Albuquerque s Acurou #10 souboj o první místo s Francouzem Mathieu Jaminetem za volantem Porsche #6. Duel skončil jejich vzájemnou kolizí, na kterou doplatil i expilot F1 Felipe Nasr se sesterským Porsche #7.

Do čela se tak najednou prodral vůz, který startoval z pole position. Cadillac V-Series.R #31 stáje Action Express Racing se tak stal první prototypem LMDh, který vyhrál na Sebringu v nové éře. K vítězství ho dovedl účastník GP Sachíru 2020 Jack Aitken spolu s Alexem Simsem a Pipem Deranim, pro kterého to bylo už čtvrté vítězství v legendární dvanáctihodinovce.

První pódium prototypu M Hybrid V8 slaví u BMW, posádka Connor de Philippi, Nick Yelloly, Sheldon van der Linde vybojovala druhé místo.

Vítězové v LMP 2 z týmu Tower Motorsports se díky závěrečnému chaosu dostali na třetí místo absolutního pořadí. Z velkého úspěchu se radovala posádka prototypu Oreca 07 Gibson #8 John Farano, Scott McLaughlin, Kyffin Simpson.

V LMP 3 vyhrál tým Riley s prototypem Ligier JS P320 #74 (Robinson / Fraga / Burdon).

Klaus Bachler, Patrick Pilet a Laurens Vanthoor vyhráli ve třídě GTD PRO s vozem Porsche 911 GT3 R #9 týmu Pfaff Motorsports. Těsně pod stupni vítězů v této kategorii skončil Romain Grosjean, který s parťáky Pererou a Pepperem a jejich Lamborghini Huracan GT3 EVO2 #63 stáje Iron Lynx obsadili čtvrté místo.

Třídu GTD na Sebringu vyhrál tým Paul Miller Racing a jeho BMW M4 GT3 #1 (Sellers / Snow / Lewis).

Doporučujeme

Články odjinud