It's Hammer Time! Hamilton prozradil, jak vznikla slavná hláška

Lewis Hamilton si pochvaluje spolupráci se svým závodním inženýrem Peterem Bonningtonem.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
It

Lewis Hamilton je u Mercedesu od roku 2013. Tehdy si někteří po jeho přestupu z McLarenu klepali na čelo, ale už o rok později Hamilton ukázal, že to bylo správné rozhodnutí. S Mercedesem pak získal šest titulů mistra světa a 82 vítězství. 

Závodním inženýrem Hamiltona je Peter Bonnington alias Bono, který se stal snad nejslavnějším závodním inženýrem v paddocku. Pomohla tomu i slavná hláška „hammer time“. Pro Hamiltona to znamená, že na to má pořádně tlačit – většinou před zajetím do boxů.

Hamilton potvrdil, že hláška pochází z písně U Can't Touch This od MC Hammera z roku 1990. 

„Byl tam okamžik, kdy říkal ‚teď je čas tlačit‘. Byl jsem z něj frustrovaný, protože jsem si říkal ‚kámo, já už tlačím‘. Ale říkal jsem: ‚jestli se snažíš naznačit, že teď je čas jít do toho naplno, použít všechno, co máš, tak mi prostě řekni, že je hammer time‘,“ uvedl Hamilton, kterého cituje RaceFans.

„Jsem za Bona neuvěřitelně vděčný,“ řekl Hamilton. „Prožil jsem s ním úžasnou cestu. Myslím, že máme jedno z nejdelších, ne-li nejdelší partnerství mezi jezdcem a inženýrem, jaké kdy existovalo, a on se nesmírně zasloužil o můj úspěch. Prožili jsme spolu úžasnou cestu, vzájemně jsme se podporovali na trati i mimo ni v dobrých i zlých časech.“

Hamilton popisuje Bonningtona jako jednoho z mála lidí, kteří s ním dokáží vydržet –spolu s jeho domácím mazlíčkem psem Roscoem.

„S Bonem pracuji rád, je pro mě jako bratr – jako nevlastní bratr. Myslím, že je to asi jeden z mála lidí, kteří se mnou opravdu vydrží v dobrých i špatných dnech, kromě Roscoa. To, co on dokáže, jak klidný dokáže být po celou dobu závodu a jak mi dokáže pomáhat s vedením a navigací v závodě, to asi moc lidí nedokáže.“

Další článek: Bottas doufá, že Alfa Romeo příští rok překvapí

Témata článku: ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února