Italský sen ožívá! Isotta Fraschini vyjela poprvé na trať | Foto: Isotta Fraschini

Foto: Isotta Fraschini

Italský sen ožívá! Isotta Fraschini vyjela poprvé na trať

V motorsportu se malá italská značka prezentovala naposledy v meziválečných letech. Nyní ale pokračuje její sen o znovuzrození. Koncem února byl v Miláně představen nový hypervůz pro WEC a Le Mans Isotta Fraschini Tipo 6 LMH Competizione, který v úterý poprvé vyjel na trať.

K historickému momentu došlo na okruhu Vallelunga nedaleko Říma. Čest usednout do kokpitu a absolvovat shakedown dostal italský veterán Maurizio Mediani, který je testovacím pilotem společnosti Michelotto. Firma, která nejednou spolupracovala i s Ferrari, se podílela na vývoji hypervozu.

Dalším pilotem na místě byl Ir Ryan Cullen. Ten ve Vallelunze za volant neusedl, na místě však reprezentoval britskou stáj Vector Sport. Ta v současnosti závodí ve WEC s vozem LMP 2 a bude rovněž zajišťovat závodní program pro Isottu Fraschini. Ta původně plánovala uskutečnit závodní debut nového vozu v červenci v Monze, nakonec ale podle informací webu dailysportscar.com bude muset počkat až na září do japonského Fudži. V italském „chrámu rychlosti“ už totiž při vysokém počtu startujících hypervozů v kompletní sezoně WEC nezbývá volné místo na pit lane.

Kromě Michelotta je významným partnerem Isotty Fraschini i německá stáj HWA, kterou fanoušci dobře znají mimo jiné z DTM. Inženýři u HWA pro italského zákazníka vyvinuly přeplňovaný hybridní šestiválec a zaměstnanci německé společnosti se nadále objevují v továrně Isotty a jsou přítomni i u testování.

Úterní den na trati probíhal pro Isottu bez problémů, Mediani v kokpitu postupně prodlužoval délku stintů od jednotlivých kol až po osm okruhů v řadě. Hlavním úkolem bylo porovnat reálná data z okruhu s těmi, která Isotta získala při testech ve větrném tunelu a na dynamu. Dopoledne vůz poháněl pouze spalovací motor, odpoledne už se do činnosti zapojila kompletní hybridní pohonná jednotka.

„První moment, kdy se náš vůz všemi koly dotkl reálného asfaltu, byl pro nás všechny velkou senzací, zejména pak pro techniky, kteří byli u jeho vývoje od prvních okamžiků. Byl to pro nás skvělý moment i proto, že vše vyšlo podle plánu. Během zastávek jsme stále dolaďovali vůz a sbírali potřebná data. A musím říct, že těch posledních pár kol prvního dne, kdy naplno fungoval hybridní systém, bylo velmi uspokojujících pro nás všechny,“ uvedl pro dailysportscar.com šéf týmu Claudio Berro.

Ve středu se italská stáj zaměřila na kalibraci hybridního systému a opět nehlásila žádné výrazné potíže.

„Ve voze se cítím přesně tak, jak jsem chtěl. Získali jsme nové zkušenosti, které zužitkujeme k dalšímu zlepšení. Dosáhli jsme velkého pokroku tím, že jsme vyřešili všechny problémy, které se objevily v komunikaci mezi hybridní jednotkou a motorem a k večeru už auto fungovalo na sto procent,“ svěřil se testovací pilot Maurizio Mediani.

„Dobře funguje i rekuperace pomocí brzd. Pro optimální výkonnost vozu budeme ještě ladit určité prvky v elektronice, ale to je normální. Ale i bez výkonnostních pneumatik se auto velmi dobře ovládalo i ve vysokých rychlostech a bylo velmi dobře ovladatelné,“ dodal čtyřiapadesátiletý Ital.

Ještě před shakedownem ve Vallelunze absolvovala Isotta Fraschini úspěšně crash test nutný pro homologaci hypervozu od FIA. Italská značka nyní plánuje pokračovat v testování  a od léta by už měla jezdit s druhým šasi.

Doporučujeme

Články odjinud