Italská média opět spojují Verstappena s Ferrari (+anketa)

Spekulace o tom, kdo půjde příští rok do Ferrari, ustaly poté, co Scuderia potvrdila jezdeckou sestavu. Ta se v roce 2016 měnit nebude - Kimi Räikkönen zůstává a Sebastian Vettel samozřejmě také.
Italská média opět spojují Verstappena s Ferrari (+anketa)

Chtě nechtě nás ale brzy čeká nové kolo spekulací. Kdo by mohl přijít k Vettelovi v roce 2017? La Gazzetta dello Sport vrací do hry jméno Maxe Verstappena. Podle italského deníku je na seznamu Ferrari na prvním místě.

Kartami mohou zamíchat také motory. Spekuluje se, že by Red Bull přešel na pohonné jednotky Mercedes, ale tím se neřeší budoucnost Toro Rosso. Juniorka Red Bullu by mohla zůstat pod Renaultem, ale také by se mohla vrátit k motorům Ferrari.

Verstappen je samozřejmě velmi mladý. V roce 2017 bude mít za sebou jen dvě sezóny v F1, ale nebylo by to poprvé, co by Ferrari sáhlo po nepříliš zkušeném nováčkovi. Když přišel do Maranella Massa, měl za sebou tři sezóny u Sauberu. Před pár lety pak nebyl daleko od přestupu Sergio Pérez.

Kdo bude jezdit ve Ferrari v roce 2017, zatím nevíme. Je ale velmi pravděpodobné, že Arrivabene bude mít dva klíčové požadavky: bude chtít někoho, kdo je schopen sbírat body do šampionátu a současně nerozbije atmosféru uvnitř týmu. S ohledem na současné vztahy Räikkönen – Vettel bude druhé kritérium bez ohledu na jméno spíše posunem k horšímu.             

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Hamilton získal první trofej, ale moc ho to nenadchlo