Inženýři Ferrari vidí světlo na konci tunelu

Už za pár dní uvidíme nový vůz Ferrari. Jak si povede ve srovnání s mercedesem a red bullem?
Inženýři Ferrari vidí světlo na konci tunelu

Italský novinář Leto Turrini před časem uvedl, že podle inženýrů Ferrari nejsou první data o novém voze zrovna pozitivní. Situace ale změnila – k lepšímu. Nejnovější data jsou prý „uklidňující". Tým má však stále ještě hodně práce.

Jedním z cílů Ferrari je podle Turriniho postavit „jednoduchý“ vůz, který nebude vystaven náhlým velkým změnám v závislosti na okruhu. 

Jsme před Mercedesem a výrazně před Hondou, říká Renault o svém motoru

Jsme před Mercedesem a výrazně před Hondou, říká Renault o svém motoru

Kromě aerodynamiky je zde samozřejmě také pohonná jednotka. Mercedes a Honda přes zimu určitě nezaháleli. „V Maranellu jsou přesvědčeni, že nemají problém s výkonem pohonné jednotky,“ píše Turrini na svém blogu. Podle něj si je Binotto velmi jistý, že Ferrari je v tomto ohledu minimálně na úrovni Mercedesu a Hondy.

V dobrém stavu jsou podle něj také vztahy mezi jezdci. „Vztah mezi Vettelem a Leclercem je méně hrbolatý, než se někteří lidé po turbulencích v roce 2019 obávali. Ale oheň doutná,“ dodává Turrini.

Ferrari představí vůz jako první z týmů 11. února. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule E představila „facelift“ druhé generace šasi

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?