Interlagos prodloužil smlouvu s F1. V kalendáři zůstane do roku 2025

Velká cena Brazílie sice figuruje v kalendáři formule 1, ale na oficiální potvrzení jsme si museli počkat.

Místní se už před měsícem pochlubili, že podepsali smlouvu s F1. Tato informace ale byla zřejmě trochu předčasná a oficiální potvrzení ze strany F1 přišlo až ve středu večer.

„Formule 1 může dnes potvrdit, že São Paulo bude i nadále domovem Velké ceny Brazílie až do roku 2025,“ uvedla F1, která informaci následně upřesnila. „Závod se bude konat 14. listopadu 2021. Brazilská GP se bude jmenovat Formula 1 Grande Prêmio de São Paulo a bude se i nadále konat na slavném okruhu Interlagos.“

Nový promotér

Kromě nového názvu bude nový také promotér – společnost Brasil Motorsport. Za touto společností stojí investiční skupina Mubadala z Abú Dhabí, kterou si možná pamatují také fanoušci formule 1. V minulosti byla sponzorem a minoritním akcionářem Ferrari.

„S potěšením oznamujeme, že město São Paulo bude pořádat Velkou cenu Brazílie až do roku 2025 a těšíme se na spolupráci s naším novým promotérem v následujících letech,“ uvedl Chase Carey. 

„Brazílie je pro formuli 1 velmi důležitým trhem s oddanými fanoušky a dlouhou sportovní historií.“

Brazilský prezident Jair Bolsonaro před časem tlačil na uspořádání závodu v Riu, ale stavba nového okruhu zatím ani nezačala a je otázkou, zda někdy začne.

Formule 1 má před sebou ještě jeden úkol. V kalendáři pro příští rok stále zůstává volné místo pro termín 25. dubna. Podle spekulací se rozhoduje mezi Tureckem a Portugalskem. 

Další článek: Zajímavé statistiky po GP Abú Dhabí 2020

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.