Infinity Racing Partners - kdo je novým spolumajitelem Lotusu?

Zpráva týmu Lotus o novém spoluvlastníkovi jménem Infinity Racing mohla připomenout sponzora Red Bullu, ale jedná se o zcela odlišné subjekty.
Infinity Racing Partners - kdo je novým spolumajitelem Lotusu?

Red Bull má za hlavního sponzora Infiniti, což je luxusní divize automobilky Nissan. K tomuto partnerství se rakouská stáj dostala díky Renaultu, který je s Nissanem v alianci.

Na druhé straně Infinity Racing Partners, které teď patří 35 procent týmu Lotus, je investiční skupina sdružující několik subjektů.

Majoritním vlastníkem Infinity Racing je s 60procentním podílem Universal Sports Group se sídlem v Bruneji. Brunej je velmi bohatá země díky ropě a brunejský sultán je známý svoji zálibou v autech. Které konkrétní osoby stojí za Universal Sports Group, však známo není.

Druhým spoluvlastníkem Infinity Racing je s 20 procenty americká investiční společnost Crescent Investment Management patřící Mansoorovi Ijazovi. Ten podle všeho má i rozhodovací práva v Infinity Racing.

Třetím a posledním spoluvlastníkem Infinity Racing je investiční společnost Al Manhal International z Abú Zabí. Vede ji Suhail Al Dhaheri.

Další článek: Button: Pérez se snaží prosadit, a to je správné

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10