IndyCar Texas: Grosjean havaroval v předposledním kole, triumf bral Newgarden | Foto: Twitter Josefa Newgardena

Foto: Twitter Josefa Newgardena

IndyCar Texas: Grosjean havaroval v předposledním kole, triumf bral Newgarden

Kromě formule 1 pokračovala v neděli též sezona zámořského seriálu IndyCar. První oválový závod roku skončil žlutou fází.

Fanoušci na tribunách oválu nedaleko texaského Fort Worthu viděli velkou bitvu až do samotného závěru. Na čele bojovala o vítězství skupina pilotů vedená Josefem Newgardenem z týmu Penske, na kterou se dotahoval ještě Romain Grosjean s monopostem stáje Andretti Autosport.

Zdálo se, že by se francouzský bývalý pilot F1 mohl zapojit do boje o vítězství, který v posledních kolech s Newgardenem sváděli především Patricio O’Ward z McLarenu a Alex Palou z týmu Chipa Ganassiho.

Dramatického závěru se ovšem podnik v Texasu nedočkal. V předposledním z celkových 250 kol totiž Grosjean rozbil svůj vůz o zeď, okamžitě byla vyhlášena žlutá fáze a pod neutralizací si pro svůj třetí triumf ve „státě jedné hvězdy“ dojel Newgarden. Mexičan O’Ward bral druhou příčku před třetím Španělem Palouem.

Grosjean prožívá smolný start do letošní sezony, ve dvou odjetých závodech ani jednou nespatřil šachovnicovou vlajku, v obou případech přitom bojoval o triumf. V první grand prix v ulicích floridského St. Petersburgu dokonce po startu z pole position, o šance na vítězství ho však připravila kolize se Scottem McLaughlinem.

Sestřih závodu IndyCar v Texasu

Francouzova nehoda však v Texasu rozhodně nebyla ojedinělým incidentem. Svůj první závod v Ganassiho barvách nedojel japonský veterán Takuma Sato, jeden z jezdců McLarenu Alexander Rossi se na pit lane srazil s Kylem Kirkwoodem, vítěz kvalifikace Felix Rosenqvist s dalším McLarenem skončil v bariéře a po nárazech do zdi nedojeli ani Sting Ray Robb, Devlin DeFrancesco a Graham Rahal.

Po dvou druhých místech ze dvou závodů je lídrem šampionátu Pato O’Ward o sedm bodů před Ganassiho Marcusem Ericssonem. Vítěz ze St. Petersburgu dojel v Texasu na osmém místě.

Sezona IndyCar bude pokračovat 16. dubna legendárním podnikem v ulicích Long Beach v Kalifornii.

Doporučujeme

Články odjinud