IndyCar: Colton Herta zvítězil na Laguna Seca, druhý titul šampiona slaví Newgarden

Kalifornský okruh Laguna Seca hostil v neděli večer finálový závod sezóny 2019 zámořské formulové série IndyCar. Vítězstvím zakončil rok Colton Herta a celkový triumf v šampionátu slaví Josef Newgarden.
IndyCar: Colton Herta zvítězil na Laguna Seca, druhý titul šampiona slaví Newgarden

Po zisku své třetí pole position v první kompletní sezóně v IndyCar odstartoval do závodu na 90 kol z prvního místa na roštu Colton Herta.

Mladý Američan z týmu Harding Steinbrenner Racing, který se hned zkraje sezóny stal v Austinu v osmnácti letech nejmladším vítězem závodu IndyCar v historii, zvládl bezchybně letmý start a téměř po celou dobu za svými zády držel Scotta Dixona, pětinásobného šampiona zámořského seriálu.

Až po poslední sérii zastávek v boxech se před druhého Dixon ze stáje Chipa Ganassiho dostal pilot týmu Penske Will Power, který v závěru závodu kroužil těsně za zadním křídlem monopostu Dallara Honda nyní již devatenáctiletého Herty.

Série IndyCar debutovala na COTA, zvítězil mladičký Herta

Série IndyCar debutovala na COTA, zvítězil mladičký Herta

K útoku na první místo se však Power nedostal, ještě před nájezdem do posledního kola závodu totiž chyboval na výjezdu z poslední zatáčky a ztratil kontakt s Hertovým vozem na čele.

Colton Herta tak ke třetí pole position na Laguna Seca přidal i druhé vítězství v sezóně 2019 a od pondělka již může myslet na rok 2020, který v IndyCar zahájí v barvách týmu Andretti Autosport.

Power dojel do cíle druhý před třetím Dixonem, čtvrtým Pagenaudem (Penske) a pátým Rosenqvistem (Ganassi), který se stal nejlepším nováčkem sezóny 2019. Švédský pilot se tak úspěšně adaptoval na americkou závodní scénu po svém konci ve formuli E.

Newgarden zajistil šestnáctý titul pro Penskeho

Poslední závod sezóny 2019 pochopitelně poutal pozornost z hlediska boje o titul šampiona.

Jako lídr průběžného pořadí vstupoval do závodního víkendu v Kalifornii Josef Newgarden z týmu Penske, který v této sezóně dokázal zvítězit v St. Petersburgu, v Detroitu (závod 1), v Texasu a v Iowě.

Matematickou šanci na titul měli před závodem také jezdci na druhém až čtvrtém místě průběžného pořadí, tedy Alexander Rossi, Simon Pagenaud a loňský šampion Scott Dixon, jehož šance se pohybovaly pouze v mezích teorie.

Svůj druhý titul během posledních tří let si nakonec díky osmému místu v závodě zajistil sedmadvacetiletý Newgarden, který zároveň získal šestnáctý celkový jezdecký triumf v šampionátu pro tým Rogera Penskeho.

V závodě třetí Dixon si udržel čtvrtou pozici v šampionátu, pátý Pagenaud si však naopak v celkovém pořadí polepšil na druhé místo před Alexandera Rossiho, který na Laguna Seca dojel až šestý.

Marcus Ericsson získal své první pódium v sérii IndyCar

Marcus Ericsson získal své první pódium v sérii IndyCar

Foto: IndyCar

Další článek: Kolizi Russella s Grosjeanem ponechali komisaři bez trestu