10
Fotogalerie

Indy 500: Alonsovi selhal motor Honda, vyhrál Takuma Sato

Fernando Alonso byl několikrát v průběhu závodu v jeho čele. V závěru závodu se po žluté fázi a zastávce v boxech propadl, ale byl stále ve hře o vítězství. Pak ovšem selhal jeho motor Honda.

Fernando Alonso odstartoval z 5. místa. Po startu Alonso o několik pozic přišel, ale postupně se dostával zpět. Před zastávkami v boxech už byl třetí.

Ve 29. kole začali jezdci zajíždět do boxů. Alonso se krátce poté dostal před Rossiho na druhé místo. O chvíli později si už Alonso zapisoval první kola ve vedení závodu, když se dostal před Eda Carpentera.

V Indy 500 se ale pořadí obvykle hodně mění, což po pár kolech poznal i Alonso. Dostal se před něj Alexander Rossi.

Závod přerušila obrovská nehoda

Ve 48. kole si vzal pilot týmu Andretti s McLarenem vedení zpět. V 53. kole přišla první žlutá fáze a také pořádná rána. Bourali Dixon a Howard. Vůz Dixona se rozlétl na dvě části. Oba jezdci byli v pořádku. Závod přerušily červené vlajky.

Před restartem byly tradičně na trati ještě žluté vlajky. Jezdci toho využili a zajeli do boxů. Alonso zůstal první před Rossim a Satem.

Rossi se krátce po restartu dostal před Alonsa. Španěl se postupně propadl až na čtvrté místo. Do čela šel Takuma Sato.

Dalšími, kdo ve staré cihelně bourali, byli Conor Daly a Jack Harvey. Po dalším restartu bojovali o první pozici Ryan Hunter-Reay s Rossim. Alonso byl třetí.

Další žlutou fázi vyvolaly trosky na trati. Někteří jezdci zajeli do boxů, jiní zůstali na trati.

Před polovinou závodu se do čela dostal poprvé Helio Castroneves, který se tak přidal k jezdcům týmu Andretti v souboji o průběžné čelo pořadí.

Po 122 kolech boural veterán Indy 500 Buddy Lazier. Alonso byl v té době na druhém místě mezi týmovými kolegy. První byl Hunter-Reay, třetí Rosso.

Po restartu šel Alonso na první místo. Záhy ale došlo k vyhlášení další žluté fáze – opět kvůli troskám na trati.

Po dalším restartu došlo k dalším soubojům jezdců týmu Andretti. Ryan Hunter-Reay z něj ale vypadl. Z jeho vozu se zakouřilo a musel do boxů. Žlutou fázi využila část jezdců k zastávkám. Alonso se tím propadl na 12. místo.

Žlutá fáze vyvolává na oválech obvykle další žlutou. Ed Carpenter si poškodil přední křídlo a musel do boxů.

Po dalším restartu se do čela dostal Max Chilton. Jakmile zajel do boxů, dostal se na první místo James Davidson, který startoval poslední a zaskakoval za zraněného Bourdaise.

Také Kimballovi selhal motor Honda. Další žlutá fáze byla jezdci využita k posledním zastávkám v boxech.

Ve 171. kole byl závod opět restartován. Alonso se dostal na 6. místo. Ve 179. kole ale musel Alonso vůz odstavit poté, co mu selhal jeho motor Honda.

Hned po restartu došlo k hromadné nehodě. K restartu došlo až 12 kol před koncem. Ve vedení byl Max Chilton, ale první místo si neudržel dlouho. Překonali ho Castroneves, Sato i další.

Takuma Sato z týmu Andretti si pohlídal v posledních kolech první místo a vyhrál 101. ročník Indy 500.