Indové vylepšují svůj okruh, aby jezdcům usnadnili předjíždění

Některé zatáčky okruhu u Nového Dillí se na základě doporučení FIA mění, aby se zvýšila pravděpodobnost, že první Grand Prix Indie bude zajímavá děním na trati.
Indové vylepšují svůj okruh, aby jezdcům usnadnili předjíždění

Premiérová Grand Prix Indie je naplánována na 30. října. Pojede se na novém okruhu, který Indové budují poblíž Nového Dillí. Na inspekci tento týden zavítali představitelé FIA a Bernie Ecclestone.

"Bernie byl spokojený, velmi spokojený," konstatoval prezident Indické federace motorsportu Vicky Čandhok pro F1Pulse. Zatímco šéf formule 1 doporučil Indům, jak vylepšit paddock, Charlie Whiting navrhl za automobilovou federaci změny tratě.

"Charlie řekl, že FIA doporučila změny, které povzbudí k předjíždění," pokračoval otec bývalého pilota HRT. "Budeme první okruh na světě, na kterém povede rychlá zatáčka ke kratšímu vrcholu, což znamená, že rozšiřujeme tři zatáčky, abychom vytvořili kratší vrcholy v zatáčkách 3, 6 a 11."

"Navrhl to jménem FIA Charlie Whiting. Komise, jejímiž členy jsou Michael Schumacher a Alex Wurz z Institutu FIA, to doporučila. Udělali na to simulaci, dali dohromady všechna data a pak jsme rozhodli, že bychom mohli ty tři zatáčky změnit, abychom podpořili předjíždění."

Indové potřebují také vyškolit své lidi pro práci během závodního víkendu formule 1. Pro tento účel vyslali delegaci na závod do Bahrajnu, ale vzhledem k odvolání první letošní Grand Prix je budou muset poslat jinam, v úvahu připadá Turecko, Malajsie a Abú Zabí.

Diskuze (82) Další článek: Týmy by do Bahrajnu nejely ani na pozvání, najít nový termín bude těžké
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10