Indové položili první vrstvu své nové tratě v Novém Dillí

Zpoždění při budování nového okruhu v Koreji by se u letošního indického přírůstku v kalendáři nemělo opakovat, navzdory nepříznivému počasí pokračují stavební práce podle plánu.
Indové položili první vrstvu své nové tratě v Novém Dillí

Letošní kalendář formule 1 přináší další novinku, na konci října je v plánu Grand Prix Indie. Uskutečnit se má na novém okruhu, který Indové budují asi 40 kilometrů od Nového Dillí.

Stejně jako Korejci se Indové potýkají s nadprůměrně deštivým počasím, ale 4000 dělníků zvládají v dvousměnném provozu dodržovat projektový plán. Trať dostala svoji první vrstvu a kolem ní už stojí hlavní tribuny.

Okruh, který navrhoval Hermann Tilke a podrobně ho na videu představil Karun Čandhok, chtějí Indové dokončit tak, aby mohla závěrečná inspekce FIA proběhnout alespoň pravidly požadovaných 90 dní před závodem.

Na startovním roštu premiérové Grand Prix Indie bude stát domácí tým Force India a o účast v domácím závodě velmi stojí také Karun Čandhok, který loni závodil pro HRT, ale teď je zatím bez místa.

Další článek: Force India nasadí nový vůz až do druhých testů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.