Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

Indie se v kalendáři formule 1 příliš dlouho neohřála. Závod se tam jel jen třikrát v letech 2011 až 2013. Nyní Indie využije okruh v boji s koronavirem.
Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

V Indii platí od 25. března přísná karanténní opatření a zákaz vycházení. Problém mohou představovat pracovníci z Dílí, kteří mají bydliště v jiných městech a státech. Úřady se obávají, že by mohli nákazu roznést i do těchto oblastí.

Pracovníky z Dílí, kteří bydlí v sousedním státe Uttarpradéš, chtějí úřady dočasně ubytovat ve sportovním městě, jehož součástí je i okruh Buddh International Circuit.  

Okruh samozřejmě není úplně vhodný pro ubytování většího množství lidí. Úřady však věří, že dokáží do sportovního města umístit až 5 tisíc lidí. 

Indie byla v kalendáři formule 1 v letech 2011 až 2013. Všechny tři závody vyhrál Sebastian Vettel s Red Bullem.

V posledních letech má okruh finanční problémy. Asia Road Racing Championship a MRF Challenge jsou jedinými mezinárodními kategoriemi, které v posledních šesti letech na Buddh International Circuit zavítaly. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: EisKing LIVESTREAM: o alternativním kalendáři i budoucnosti Mercedesu ve F1

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.