Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

Indie se v kalendáři formule 1 příliš dlouho neohřála. Závod se tam jel jen třikrát v letech 2011 až 2013. Nyní Indie využije okruh v boji s koronavirem.
Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

V Indii platí od 25. března přísná karanténní opatření a zákaz vycházení. Problém mohou představovat pracovníci z Dílí, kteří mají bydliště v jiných městech a státech. Úřady se obávají, že by mohli nákazu roznést i do těchto oblastí.

Pracovníky z Dílí, kteří bydlí v sousedním státe Uttarpradéš, chtějí úřady dočasně ubytovat ve sportovním městě, jehož součástí je i okruh Buddh International Circuit.  

Okruh samozřejmě není úplně vhodný pro ubytování většího množství lidí. Úřady však věří, že dokáží do sportovního města umístit až 5 tisíc lidí. 

Indie byla v kalendáři formule 1 v letech 2011 až 2013. Všechny tři závody vyhrál Sebastian Vettel s Red Bullem.

V posledních letech má okruh finanční problémy. Asia Road Racing Championship a MRF Challenge jsou jedinými mezinárodními kategoriemi, které v posledních šesti letech na Buddh International Circuit zavítaly. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: EisKing LIVESTREAM: o alternativním kalendáři i budoucnosti Mercedesu ve F1

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.