Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

Indie se v kalendáři formule 1 příliš dlouho neohřála. Závod se tam jel jen třikrát v letech 2011 až 2013. Nyní Indie využije okruh v boji s koronavirem.
Indie využije bývalý okruh formule 1 pro karanténní opatření

V Indii platí od 25. března přísná karanténní opatření a zákaz vycházení. Problém mohou představovat pracovníci z Dílí, kteří mají bydliště v jiných městech a státech. Úřady se obávají, že by mohli nákazu roznést i do těchto oblastí.

Pracovníky z Dílí, kteří bydlí v sousedním státe Uttarpradéš, chtějí úřady dočasně ubytovat ve sportovním městě, jehož součástí je i okruh Buddh International Circuit.  

Okruh samozřejmě není úplně vhodný pro ubytování většího množství lidí. Úřady však věří, že dokáží do sportovního města umístit až 5 tisíc lidí. 

Indie byla v kalendáři formule 1 v letech 2011 až 2013. Všechny tři závody vyhrál Sebastian Vettel s Red Bullem.

V posledních letech má okruh finanční problémy. Asia Road Racing Championship a MRF Challenge jsou jedinými mezinárodními kategoriemi, které v posledních šesti letech na Buddh International Circuit zavítaly. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: EisKing LIVESTREAM: o alternativním kalendáři i budoucnosti Mercedesu ve F1

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna