Indie má pro Ferrari hořkosladkou příchuť

Šéf týmu Stefano Domenicali si cení Alonsova umístění na stupních vítězů a zároveň lituje Massovy penalizace, kterou nicméně akceptuje.
Indie má pro Ferrari hořkosladkou příchuť

Fernando Alonso byl po včerejší kvalifikaci optimisticky naladěn a nevylučoval boj o vítězství. Nakonec se ukázalo, že současná forma monopostů Ferrari na triumf v závodě nestačí. Dvojnásobný mistr světa po finiši za Buttonem přiznává, že boj o titul vicemistra nebude vůbec snadný.

"Je fajn být v první Velké ceně Indie na stupních vítězů a jsem rád, že si domů odvezu novou trofej. Dnešek byl zvláštním dnem, plným smíšených emocí. Spokojenost s výsledkem nedokáže vymazat smutek z odchodu dvou skvělých lidí, Dana Wheldona a Marca Simoncelliho. Po dnešním závodě je druhé místo v šampionátu stále dosažitelné, ale bude to velmi obtížné, neboť McLaren je teď ve skvělé formě. Odstup je pouze 13 bodů, avšak uvědomujeme si, že papírově jsme za oběma red bully i mclareny. Na pódium pak máme šanci v případě, že se stane něco neobvyklého. Tým dnes odvedl fantastickou práci, dokázal odstranit problémy s předním křídlem, na které se přišlo teprve 20 minut před začátkem. Neodstartoval jsem moc dobře, což Buttonovi umožnilo se přede mě dostat. Poté jsem se snažil co nejtěsněji držet Webbera. Na trati jsem vydržel o něco déle, a tak jsem se po zastávkách v boxech ocitl před ním. Trpělivost se vyplatila. Nyní nás čeká Abú Zabí, což je poněkud neobvyklý závod. Možná se tam podívám do zábavního parku Ferrari a budu relaxovat při golfu. V neděli v noci bych rád získal poslední trofej, která mi ještě chybí ve sbírce," řekl Alonso.

Felipe Massa má za sebou další závod, který by nejraději hodil za hlavu. Potyčky na trati s Lewisem Hamiltonem jsou pro Massu již téměř tradicí. Brazilec byl za ni penalizován a později s poničeným zavěšením kola ze závodu odstoupil.

"Po takovém víkendu se těžko něco říká. S nedojetím do cíle jsem velmi nespokojený, neboť po rychlostní stránce byla šance na boj o stupně vítězů. Ke kolizi s Hamiltonem se vyjádřím pouze tak, že nesouhlasím s rozhodnutím stewardů. Jednoduše jsem si držel ideální stopu, brzdil na limitu a hlídal si pogumovanou část tratě. Co jsem mohl dělat? Byla to už moje ikstá kolize s Hamiltonem, skoro to vypadá na nějakou osudovou přitažlivost. V minulosti jsem se s ním snažil komunikovat, avšak neprojevil o to zájem. Nejlepší je tedy obrátit list a zaměřit svou pozornost na poslední dva závody sezony. Oba budou speciální - Abú Zabí je něco jako druhý domov Ferrari, které má nedaleko okruhu úžasný zábavní park. Interlagos je okruh, který pro mě hodně znamená. Pokusím se na Indii co nejrychleji zapomenout - ačkoliv to samozřejmě nemá nic do činění s touto zemí jako takovou," prohlásil Massa.

Další článek: Sergio Peréz předvedl skvělou stíhací jízdu

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00