Indie by mohla vynechat jen příští rok

Indové jednají s Berniem Ecclestonem o místě v kalendáři 2014, ale připouštějí, že ho můžou ztratit. Ovšem ne napořád.
Indie by mohla vynechat jen příští rok

Během víkendu maďarské Grand Prix Ecclestone prohlásil, se Grand Prix Indie příští rok pravděpodobně nepojede.

"Hovořil jsem s Berniem i Sameerem Gaurem (šéf pořadatelské společnosti)," komentoval prezident Indické federace motorsportu Vicky Čandhok pro Hindustan Times. "Je tu mnoho spekulací jen na základě pár slov od Bernieho. Formule 1 zůstává věrná závazku celkem pěti závodů v Indii."

To ovšem neznamená, že se všechny Grand Prix musí jet za sebou. "Je možné, že závod 2014 bude vypuštěn a místo toho budeme mít závody v letech 2015 a 2016," uvedl Chandhok.

Šéf formule 1 zmínil, že důvody pro vyřazení Indie jsou politické. Podle Chandhoka tím ale nejsou myšleny daňové překážky, o kterých všichni hovoří.

"Jsme překvapeni, odkud se to vzalo. Bernie mi kategoricky řekl, že žádné takové problémy nejsou," dodal otec Karuna Čandhoka, který ve formuli 1 závodil pro týmy HRT a Lotus.

Indové však připouští, že byrokratické překážky, které komplikují dopravu týmového materiálu do a ven ze země, existují.

Další článek: Pirelli: Mercedes se v Maďarsku zbavil dlouhodobých problémů

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.