Indická vláda chce po týmech daně, ty odmítají platit

Neobvyklý problém ohrožuje letošní premiérovou Grand Prix Indie. Indové chtějí od týmů inkasovat daň, což se nesetkává s pochopením.
Indická vláda chce po týmech daně, ty odmítají platit

Indická vláda dospěla k závěru, že má formou daně nárok na část příjmů týmů a jezdců formule 1, a to proto, že jeden ze závodů, které jsou zdrojem jejich příjmů, pojedou na indické půdě. Zodpovědné za zaplacení této daně chce učinit šéfy týmů.

"Je to závažný problém a je třeba ho vyřešit," komentoval šéf McLarenu a Asociace týmů F1 Martin Whitmarsh v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Týmům se musí dostat ujištění, že budou moci jet do Indie."

"Týmy mají významné obavy a je třeba to vyřešit. Jsem si jistý, že se to podaří, ale pokud to nevyřešíme, tak by to ohrozilo závod, že? Jde o srážkovou daň. Není to nic neznámého. Mezi zeměmi existují daňové dohody a je to výjimečně komplikovaná záležitost."

"Všichni finanční ředitelé spolupracují v rámci FOTA a dělá jim to velké starosti. Najali jsme si Ernst and Young jako konzultanty, aby nám pomohli najít řešení. Snad se jim to podaří."

Další článek: Red Bull prodloužil smlouvu s Renaultem, použije i šestiválec