Incidentu v boxech předcházela pomalejší zastávka Bottase. Mercedes vysvětlil příčiny

Mezi Bottasem a Verstappenem došlo během zastávek v boxech v Monaku ke kontaktu. Mercedes vysvětlil, co tomu předcházelo.
Incidentu v boxech předcházela pomalejší zastávka Bottase. Mercedes vysvětlil příčiny | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

„Od jedenáctého kola jsme věděli, že to pneumatiky zvládnou do konce závodu,“ řekl stratég Mercedesu James Vowlew na tradičním videu po závodě.

Mercedes si myslel, že nejlepší bude přezout na střední směs, což se později neukázalo jako nejlepší volba.

Tým se rozhodl pro dvojitou zastávku, která je poměrně riskantní, ale za safety carem může být výhodná. Mezi jezdci musí být rozestupy, což v případě obou mercedesů tak úplně neplatilo. Bottas si však mezeru (ztrátu na Hamiltona) pod safety carem dokázal vytvořit.

Vettel zvažuje, že na konci sezóny skončí, píše uznávaný novinář

Vettel zvažuje, že na konci sezóny skončí, píše uznávaný novinář

„Když přijíždíte na dvojitou zastávku, tak je důležité si vytvořit mezeru mezi svými auty, takže první auto může být v boxech odbaveno a to druhé se zařadí za něj. Valtteri to perfektně zvládl.“

„Lewis absolvoval svou zastávku, odjel pryč a jak jste mohli vidět, Valtteri dorazil hned poté. Byl to pak přímý souboj mezi Vettelem, Verstappenem a Valtterim o nejrychlejší zastávku.“

Bottas ztrávil v boxové uličce celkově 25 sekund. Není to mnoho, Hamilton byl jen o 0,8 s rychlejší, ale Verstappen to zvládl za 24 sekund. Mechanici Red Bullu zvládli velmi dobře svou práci. Verstappen měl v závodě dokonce čtvrtou nejrychlejší zastávku (2,44 s) a Vettel byl ještě o setinu rychlejší.

Při výjezdu pak došlo ke kontaktu mezi Verstappenem a Bottasem, za kterou byl Red Bull (potažmo Verstappen) potrestán pěti sekundami.

„Bohužel Lewis při odjezdu zavadil o jednu z pistolí a trvalo pár sekund, než byla řádně resetována. Cena za to byla v řádu desetin.“

„Během Valtteriho zastávky jsme ztratili několik desetin. Red Bull měl velmi dobrou zastávku. Jednu z nejlepších v tomto roce. Tyto extrémy způsobily, že se Verstappen objevil v boxech vedle nás a trefil levou stranu Veltteriho auta.“

Bottas trefil pravým předním kolem zeď. Mercedes na datech viděl, že v pneumatikách ztrácí tlak. Bottas zajel k mechanikům znovu, což ho stálo jednu pozici. Dostal se před něj Vettel.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Binotto nečeká v Kanadě zázraky. Okruh by měl však Ferrari sedět

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00