Incident mezi Pérezem a Oconem bez trestu. Jezdci vysvětlili, co se stalo

Esteban Ocon a Sergio Pérez museli po prvním tréninku před sportovní komisaře. Ti měli ale poměrně snadnou práci.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Incident mezi Pérezem a Oconem bez trestu. Jezdci vysvětlili, co se stalo | Foto: Getty Images / Lars Baron

Po polovině tréninku došlo v páté zatáčce ke kontaktu mezi Pérezem a Oconem. Incident jsme kvůli technickým problémům na straně F1 zatím pořádně neviděli, nefungovaly ani onboardy F1 TV. 

Na základě poškození obou vozů bylo zřejmé, že došlo ke kontaktu. V případě Ocona to odnesla přední část vozu, Pérez měl poškozené levé zadní kolo.

Ocon byl v době incidentu v pomalém kole, Pérez v rychlém. Jezdec Alpine zpomalil, aby Péreze pustil před sebe a zatočil na vnitřek zatáčky. Oba jezdci však dosáhli apexu páté zatáčky ve stejnou dobu a došlo ke kontaktu. 

Oba jezdci u sportovních komisařů uvedli, že šlo o nešťastné nedorozumění. K tomu podle všeho přispěly i problémy F1. Na začátku tréninku nefungoval mezinárodní stream, po celou dobu tréninku byl problém s live timingem i F1 TV Pro a zdá se, že problémy měly i samotné týmy. V době kolize nefungovalo vůbec nebo omezeně týmové rádio u obou jezdců. 

Váš názor Další článek: Jsem si dost jistý, že se to už nestane, řekl Vettel o nehodě s Oconem
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00