Incident mezi Pérezem a Oconem bez trestu. Jezdci vysvětlili, co se stalo

Esteban Ocon a Sergio Pérez museli po prvním tréninku před sportovní komisaře. Ti měli ale poměrně snadnou práci.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Incident mezi Pérezem a Oconem bez trestu. Jezdci vysvětlili, co se stalo | Foto: Getty Images / Lars Baron

Po polovině tréninku došlo v páté zatáčce ke kontaktu mezi Pérezem a Oconem. Incident jsme kvůli technickým problémům na straně F1 zatím pořádně neviděli, nefungovaly ani onboardy F1 TV. 

Na základě poškození obou vozů bylo zřejmé, že došlo ke kontaktu. V případě Ocona to odnesla přední část vozu, Pérez měl poškozené levé zadní kolo.

Ocon byl v době incidentu v pomalém kole, Pérez v rychlém. Jezdec Alpine zpomalil, aby Péreze pustil před sebe a zatočil na vnitřek zatáčky. Oba jezdci však dosáhli apexu páté zatáčky ve stejnou dobu a došlo ke kontaktu. 

Oba jezdci u sportovních komisařů uvedli, že šlo o nešťastné nedorozumění. K tomu podle všeho přispěly i problémy F1. Na začátku tréninku nefungoval mezinárodní stream, po celou dobu tréninku byl problém s live timingem i F1 TV Pro a zdá se, že problémy měly i samotné týmy. V době kolize nefungovalo vůbec nebo omezeně týmové rádio u obou jezdců. 

Další článek: Jsem si dost jistý, že se to už nestane, řekl Vettel o nehodě s Oconem

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.