Imolou zněla česká hymna. Roman Staněk vyhrál při premiéře závod Euroformula Open

Český pilot Roman Staněk při svém druhém startu v šampionátu Euroformula Open vyhrál druhý závod víkendu v italské Imole.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Imolou zněla česká hymna. Roman Staněk vyhrál při premiéře závod Euroformula Open | Foto: Getty Images / Mark Thompson

17letý Roman Staněk letos, stejně jako vloni, závodí ve FIA formuli 3. S devíti body mu v šampionátu, který se jezdi při vybraných velkých cenách formule 1, patří průběžné 17. místo.

O tomto víkendu zažívá Staněk premiéru v šampionátu Euroformula Open za volantem monopostu Dallara 320 týmu Motopark, kde nahradil maďarskou závodnici Vivien Keszthelyiovou.

Už od začátku víkendu Staněk ukazuje svou rychlost. V kvalifikaci sice boural a oproti svým soupeřům zajel jen jedno měřené kolo, to jej ale vyneslo na šesté místo pro start prvního závodu.

V prvním závodě víkendu v sobotu obsadil Staněk čtvrté místo, když vyhrál další pilot týmu Motopark Jak Crawford, který je letos Staňkovým týmovým kolegou také ve FIA F3 u týmu Hitech Grand Prix.

Do druhého závodu víkendu v neděli dopoledne Staněk startoval z třetího místa, jelikož šest nejrychlejších jezdců z prvního závodu si otočilo pořadí.

Po pomalém startu Camerona Dase se Staněk posunul na druhé místo za Rafaela Villagomeze, se kterým si v zatáčce Tamburello poradil ve čtvrtém kole. Před soupeře se rychle dostal také Crawford a přes polovinu závodu sváděl se Staňkem bitvu o vítězství.

Český jezdec ale nedal Američanovi šanci zaútočit a o 125 tisícin sekundy byl v cíli první. Bojující dvojice dokázala třetímu Villagomezovi nadělit v cíli přes 14 sekund.

V 18:20 se jede závěrečný třetí závod víkendu, který je možné sledovat na tomto odkazu.

Další článek: Binotto: Pro ukázání naší skutečné rychlosti musíme jet v čistém vzduchu

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00