Imola podniká právní kroky proti prodloužení smlouvy s Monzou

Ředitel organizačního výboru v Monze Ivan Capelli potvrdil, že Imola vůči pokračování GP Itálie v Monze podniká právní kroky.
Imola podniká právní kroky proti prodloužení smlouvy s Monzou

Capelli pro Autosport potvrdil, že Imola podnikla právní kroky vůči nové a dosud nepodepsané smlouvě mezi Ecclestonem a Monzou.

O co ve sporu jde? Monza hostí GP Itálie po celou dobu šampionátu formule 1 (kromě jednoho roku). Imola hostila kdysi GP San Marina.

Monza se v poslední době dostala do problémů a hrozilo, že se v chrámu rychlosti pojede letos naposledy. Imola toho využila a před pár týdny podepsala smlouvu.

Ecclestone se ale nakonec dohodl s Monzou. Na stole je smlouva na tři roky, která ale nemohla být zatím podepsána. Věc bude 26. října řešit soud.

Problém je v penězích. Italský autoklub rozhodně není chudá organizace. Tečou do něj peníze mimo jiné z provozování registru vozidel (PRA).

Podle nového zákona může autoklub peníze využít i na zaplacení poplatku Ecclestonovi. Zjednodušeně řečeno je budoucnost GP Itálie v Monze zajištěna z veřejných peněz. A zde přichází do hry Imola, která se ptá, proč by peníze měla dostat zrovna Monza a ne okruh, který v minulosti hostil GP San Marina.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Williams bude mít brzy prohlášení, Stroll si vyzkouší starší vůz

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen