Ilott snížil ztrátu na Schumachera. Závod vyhrál Drugovich | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Ilott snížil ztrátu na Schumachera. Závod vyhrál Drugovich

Po delší přestávce se rozjel šampionát formule 2. Hlavní závod v Bahrajnu vyhrál Brazilec Felipe Drugovich

Pole position pro hlavní závod získal Callum Ilott, který byl před víkendem nejbližším soupeřem Schumachera v boji o titul. Ve formuli 2 není pole position jen lepší startovní pozicí, ale znamená také zisk 4 bodů. Připomeňme, že Schumacher letos pole position nezískal a dokonce ani nikdy nestartoval z první řady.

Schumacher startoval do závodu až z 10. místa, ale předvedl skvělý start, při kterém se dostal na páté místo. Poté utrpěl drobný kontakt, když do zadní části jeho vozu narazil Kuan-jü Čou. Schumacher se dostal na čtvrté místo a svedl pěkný ale neúspěšný souboj s Armstrongem o třetí pozici.

Illot přišel o vedení ve prospěch Drugoviche. Později se před něj dostal také Armstrong a v 9. kole i Schumacher. Oba jezdci zvolili odlišné strategie. Illot startoval na měkké, která rychle odešla, Schumacher na tvrdé.

Armstrong později chyboval, Schumacher se tak dostal na druhé místo a poté, co Drugovich zajel do boxů, převzal vedení.

Illot stavěl po 13 kolech, Schumacher v kole 20. Po zastávce v boxech se Schumacher vrátil na šesté místo. Ve vedení byl opět Drugovich před Illotem.

Syn sedminásobného mistra světa měl čerstvé a měkké pneumatiky, a tak začal úřadovat, dokud nenarazil na Jehana Daruvalu na třetím místě. Indický jezdec se bránil a dokázal třetí místo uhájit a dojet si pro první pódium ve formuli 2.

Ve hře o titul bylo před víkendem více jezdců. Júki Cunoda, který spíše než o titul bojuje o super licenci a jistotu sedačky u AlphaTauri, dojel po startu z posledního místa na skvělé šesté pozici.

Před víkendem čtvrtý Lungaard dojel mimo body na 19. místě, Shwartzman osmý a možný budoucí týmový kolega Schumachera u Haasu Mazepin na pátém místě.

Zítřejší sprint začíná v 11:00. První osmička se otáčí. Z pole position odstartuje Shwartzman.