Idiotský Ericsson mi pokazil narozeniny, zuřil po závodě Grosjean

Romain Grosjean zažil po dvou vydařených závodech doslova volný pád. V Číně se mu nedařilo. Na startu kolidoval s Ericssonem a nebyl spokojen ani s vozem.
Idiotský Ericsson mi pokazil narozeniny, zuřil po závodě Grosjean

Grosjean v neděli oslavil třicáté narozeniny. Do ideálního dne ale měla neděle daleko.

„Byly to nejhorší možné narozeniny,“ řekl Grosjean pro Canal+ po skončení závodu. „Ten idiotský Ericsson do mě v první zatáčce vrazil a zlomil mi přední křídlo. Nic neviděl, nic nepochopil… myslím, že by měl otevřít oči.“

Francouz si také stěžoval na svůj vůz. Dokonce žádal tým, aby mohl odstoupit. „Vyvážení vozu bylo katastrofální od začátku do konce. Musíme to analyzovat, abychom to pochopili. Možná to byl fyzicky problém. Nemůžeme se bezdůvodně jen tak propadnout z místa, kde jsme byli. Nakonec může být podobný víkend i pozitivní, pokud ty problémy pochopíme.“

Ericsson se po závodě hájil tím, že musel uhýbat před troskami z vozu Ferrari a rozhodně to neudělal úmyslně. Jednalo se prý o běžnou závodní nehodu. Grosjean ho zasypal sprškou vulgarismů, což se mu vůbec nelíbilo.

„Považuji to za velmi neprofesionální a neuctivé,“ uvedl pro SpeedWeek. „Je dospělý a měl by se podle toho chovat.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel versus Kvjat: Jak to vidí jejich šéfové?

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10