Iceman chválí Alfu, těžko mohla být lepší

Räikkönenovu týmu se podle Finových slov v první půlce sezony z monopostu podařilo vymačkat maximum.
Iceman chválí Alfu, těžko mohla být lepší

Slušnou tečkou za první půlkou sezony pro stáj Alfa Romeo byla Grand Prix Maďarska. Kimi Räikkönen se nejprve v kvalifikaci probojoval do třetí části. V závodě se pak brzy dostal před Romaina Grosjeana a poté i Landa Norrise a Valtteriho Bottase. V cíli z toho tak bylo sedmé místo.

Zopakoval tak konečnou klasifikaci z Bahrajnu a Francie.

„Rozhodně jsme z auta dostali to nejlepší. Na začátku závodu jsme byli rychlejší než McLaren, ale špatně se tu předjíždí. Jediná věc, kterou jsme možná mohli udělat lépe, by byla o kolo dřívější zastávka. Tím pádem bychom za sebou udrželi Red Bull.

Po zastávce jsme se naopak dostali před jeden z vozů McLarenu. Pak jsem se snažil šetřit pneu a naplno jsem jel zase na konci. Auto bylo dobré, měli bychom ho ještě zrychlit, ale dělali jsme, co jsme mohli.

Myslím, že jsme do sezony vstoupili dobře. Určitě to mohlo být ještě pozitivnější. Zhruba ve čtyřech závodech jsme měli potíže, ale pak jsme udělali dobré kroky, zlepšovali se a auto očividně není špatné, když dokáže bojovat s McLarenem.

V další části sezony nasadíme nové součástky, díky čemuž bychom se měli opět zlepšit. Z tohoto ohledu jsem spokojen. Malému týmu pochopitelně všechno trochu víc trvá, ale když už něco nasadíme, funguje to,“ pochvaluje si Räikkönen. V průběžném pořadí nejstaršímu aktivnímu jezdci formule 1 patří osmé místo.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Tankování během závodu by znamenalo udělat deset kroků zpět

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00