Iceman chválí Alfu, těžko mohla být lepší

Räikkönenovu týmu se podle Finových slov v první půlce sezony z monopostu podařilo vymačkat maximum.
Iceman chválí Alfu, těžko mohla být lepší

Slušnou tečkou za první půlkou sezony pro stáj Alfa Romeo byla Grand Prix Maďarska. Kimi Räikkönen se nejprve v kvalifikaci probojoval do třetí části. V závodě se pak brzy dostal před Romaina Grosjeana a poté i Landa Norrise a Valtteriho Bottase. V cíli z toho tak bylo sedmé místo.

Zopakoval tak konečnou klasifikaci z Bahrajnu a Francie.

„Rozhodně jsme z auta dostali to nejlepší. Na začátku závodu jsme byli rychlejší než McLaren, ale špatně se tu předjíždí. Jediná věc, kterou jsme možná mohli udělat lépe, by byla o kolo dřívější zastávka. Tím pádem bychom za sebou udrželi Red Bull.

Po zastávce jsme se naopak dostali před jeden z vozů McLarenu. Pak jsem se snažil šetřit pneu a naplno jsem jel zase na konci. Auto bylo dobré, měli bychom ho ještě zrychlit, ale dělali jsme, co jsme mohli.

Myslím, že jsme do sezony vstoupili dobře. Určitě to mohlo být ještě pozitivnější. Zhruba ve čtyřech závodech jsme měli potíže, ale pak jsme udělali dobré kroky, zlepšovali se a auto očividně není špatné, když dokáže bojovat s McLarenem.

V další části sezony nasadíme nové součástky, díky čemuž bychom se měli opět zlepšit. Z tohoto ohledu jsem spokojen. Malému týmu pochopitelně všechno trochu víc trvá, ale když už něco nasadíme, funguje to,“ pochvaluje si Räikkönen. V průběžném pořadí nejstaršímu aktivnímu jezdci formule 1 patří osmé místo.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Váš názor Další článek: Tankování během závodu by znamenalo udělat deset kroků zpět