I s pomocí DRS bude těžké někoho předjet, odhaduje Button

Oba piloti McLarenu bojovali o pole position v kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí až do posledního momentu, nakonec však byli poraženi současným mistrem světa Sebastianem Vettelem z Red Bullu. AKTUALIZOVÁNO
I s pomocí DRS bude těžké někoho předjet, odhaduje Button

Titul mistra světa sice už udělen byl, průběh dnešní kvalifikace tomu však rozhodně neodpovídal. Oba piloti McLarenu se spolu s piloty Red Bullu doslova rvali o pole position až do samého závěru třetí části kvalifikace. Vítězně z tohoto klání opět vyšel Němec Sebastian Vettel z Red Bullu, jenž dokázal porazit jak druhého Lewise Hamiltona, tak i třetího Jensona Buttona.

Jenson Button je sice s třetím místem docela spokojen, láme si však hlavu nad tím, jak zítra nejlépe bojovat o vyšší příčky. Předpokládá totiž, že s předjížděním to bude na okruhu Yas Marina vypadat úplně stejně jako v roce loňském, a to i přesto, že letos mají jezdci možnost využívat DRS.

"Myslím, že i s DRS bude velmi těžké předjíždět," míní Button. "Doufejme, že budeme mít zítra v závodě alespoň odlišné strategie. Uvidíme, ale DRS tady nevypadá moc silně. Včera jsem používal DRS v zatáčkách číslo sedm a osm a stejně se mi nepovedlo nikoho předjet. Doufejme, že budeme mít nějaké možnosti. Je to dlouhý závod s mnoha zastávkami v boxech, které je nutné provést správně. My sice nevíme, co se bude dít s pneumatikami, ale rozhodně toho víme víc než Seb."

V kvalifikaci měl Button drobné problémy s nedotáčivostí, takže je se svým celkovým výsledkem vlastně spokojen. "Jsem docela rád za to kvalifikační kolo a i za vylepšení, která jsme udělali. V kvalifikaci není moc věcí, které můžete změnit," dodává.

Stejně spokojený odchází z dnešní kvalifikace i druhý pilot McLarenu. Kdyby se po každé části kvalifikace nemazaly zajeté časy, pak by držitelem dnešní pole position byl právě Brit, který ve druhé části kvalifikace dokázal zajet čas o čtyřicet sedm setin sekundy rychlejší, než byl vítězný čas Sebastiana Vettela. Na "kdyby" se však ve formuli 1 nehraje, a tak se Brit musel spokojit s místem druhým.

"Pro mě to byla dobrá kvalifikace," říká Hamilton. "Měli jsme teď pár poměrně dobrých dní a od posledního závodu jsme udělali několik docela velkých vylepšení. Cítil jsem, že jsem byl tak rychlý, jak jsem jen mohl. Nebylo to skvělé kolo, to v Q2 bylo mnohem lepší, ale tak to prostě je," zakončuje své prohlášení šestadvacetiletý Brit.

Další článek: Soutěž o hledí Kamuje Kobajašiho má svého vítěze

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen