I s pomocí DRS bude těžké někoho předjet, odhaduje Button

Oba piloti McLarenu bojovali o pole position v kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí až do posledního momentu, nakonec však byli poraženi současným mistrem světa Sebastianem Vettelem z Red Bullu. AKTUALIZOVÁNO
I s pomocí DRS bude těžké někoho předjet, odhaduje Button

Titul mistra světa sice už udělen byl, průběh dnešní kvalifikace tomu však rozhodně neodpovídal. Oba piloti McLarenu se spolu s piloty Red Bullu doslova rvali o pole position až do samého závěru třetí části kvalifikace. Vítězně z tohoto klání opět vyšel Němec Sebastian Vettel z Red Bullu, jenž dokázal porazit jak druhého Lewise Hamiltona, tak i třetího Jensona Buttona.

Jenson Button je sice s třetím místem docela spokojen, láme si však hlavu nad tím, jak zítra nejlépe bojovat o vyšší příčky. Předpokládá totiž, že s předjížděním to bude na okruhu Yas Marina vypadat úplně stejně jako v roce loňském, a to i přesto, že letos mají jezdci možnost využívat DRS.

"Myslím, že i s DRS bude velmi těžké předjíždět," míní Button. "Doufejme, že budeme mít zítra v závodě alespoň odlišné strategie. Uvidíme, ale DRS tady nevypadá moc silně. Včera jsem používal DRS v zatáčkách číslo sedm a osm a stejně se mi nepovedlo nikoho předjet. Doufejme, že budeme mít nějaké možnosti. Je to dlouhý závod s mnoha zastávkami v boxech, které je nutné provést správně. My sice nevíme, co se bude dít s pneumatikami, ale rozhodně toho víme víc než Seb."

V kvalifikaci měl Button drobné problémy s nedotáčivostí, takže je se svým celkovým výsledkem vlastně spokojen. "Jsem docela rád za to kvalifikační kolo a i za vylepšení, která jsme udělali. V kvalifikaci není moc věcí, které můžete změnit," dodává.

Stejně spokojený odchází z dnešní kvalifikace i druhý pilot McLarenu. Kdyby se po každé části kvalifikace nemazaly zajeté časy, pak by držitelem dnešní pole position byl právě Brit, který ve druhé části kvalifikace dokázal zajet čas o čtyřicet sedm setin sekundy rychlejší, než byl vítězný čas Sebastiana Vettela. Na "kdyby" se však ve formuli 1 nehraje, a tak se Brit musel spokojit s místem druhým.

"Pro mě to byla dobrá kvalifikace," říká Hamilton. "Měli jsme teď pár poměrně dobrých dní a od posledního závodu jsme udělali několik docela velkých vylepšení. Cítil jsem, že jsem byl tak rychlý, jak jsem jen mohl. Nebylo to skvělé kolo, to v Q2 bylo mnohem lepší, ale tak to prostě je," zakončuje své prohlášení šestadvacetiletý Brit.

Diskuze (5) Další článek: Soutěž o hledí Kamuje Kobajašiho má svého vítěze
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen