I přes „nejlepší“ testy zůstává Verstappen v očekáváních při zemi

Max Verstappen z Red Bullu má za sebou podle svých slov tři nejlepší testovací dny ve formuli 1, které v Bahrajnu v neděli zakončil nejrychlejším zajetým časem.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
I přes „nejlepší“ testy zůstává Verstappen v očekáváních při zemi | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Časem 1:28.960 o 93 tisícin porazil druhého nejrychlejšího muže nedělních jízd Júkiho Cunodu z AlphaTauri. Mistr světa z loňského roku Lewis Hamilton z Mercedesu ztratil na Verstappenu více než sekundu a skončil pátý.

Verstappen nechce o Red Bullu mluvit jako o favoritovi, ačkoliv sám Mercedes přiznal, že podle svých dat na tým z Milton Keynes ztrácí.

„Ano, rozhodně byly nejlepší (předsezónní testy v kariéře). Nic vám to ale nezaručuje. Až během prvního závodního víkendu zjistíme, jak na tom jsme.“

Testy podle Verstappena proběhly „velmi hladce“ a má „radost ze zlepšení v průběhu celého testu“, stále ale vidí prostor pro další progres.

Pérez: Bude mi trvat pět závodů, než dokážu z red bullu dostat to nejlepší

Pérez: Bude mi trvat pět závodů, než dokážu z red bullu dostat to nejlepší

„Vždy se díváme na to, co můžeme zlepšit. Jsou tu samozřejmě věci, na kterých chceme pracovat. Myslím ale, že to má každý tým.“

S testy je spokojen také hlavní závodní inženýr Red Bullu Guillaume Rocquelin.

„Celkově to byla pozitivní fáze testování. Tři dny nikdy nestačí. Nemyslím, že by někdo řekl, že je to dost, ale to, co jsme během tohoto času získali, bylo velmi užitečné. Máme skutečně dobrý základ, na kterém můžeme stavět a těšíme se, až se za dva týdny do Bahrajnu vrátíme.“

Váš názor Další článek: U Alfy Romeo jsou s testy spokojeni, Räikkönen byl v neděli nejaktivnějším jezdcem
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30