I po úsporách jsme na tom dobře, říká Lotus

Spolumajitel Lotusu Gérard Lopez uznává, že se jeho tým loni dostal do finančních potíží, ale tvrdí, že jejich průběh ani následky nebyly velké.
I po úsporách jsme na tom dobře, říká Lotus

Lotus loni hodně spoléhal na partnerství a peníze od Quantumu Motorsport, ale projekt se nikdy nerealizoval, což znamenalo nemalou díru v rozpočtu. Ta se projevila mimo jiné tím, že jezdci týmu nedostávali své platy.

Lopez je však přesvědčený, že situace nebyla tak dramatická, jak se zdálo. „Když si plánujete cash flow, tak stejně jako u jakékoliv jiné společnosti očekáváte, že určité částky dorazí v určité chvíle na váš účet,“ vysvětloval Autosportu.

„Když se to nestane, management to musí řešit, informovat firmu a uvolnit peněžní prostředky. Kdyby to byla normální firma a zákazník vám nezaplatil, no tak byste měli problém a museli byste ho řešit. Ale protože to je formule 1, naprosto se to nafoukne.“

Jednání mezi Quantum Motorsports a Lotusem nadále pokračují

Jednání mezi Quantum Motorsports a Lotusem nadále pokračují

V důsledku nedostatku peněz musel Lotus začít šetřit a propustil 95 zaměstnanců. Zároveň ztratil některé důležité technické pracovníky, jako byl technický ředitel James Allison.

„Já vím, že některé týmy mají 700 zaměstnanců,“ namítl Lopez. „My ne, máme jich 470, což je pořád podstatně víc než polovina startovního pole. Takže záleží, jak se na to díváte. Uvnitř to asi nebylo tak dramatické, jako zvenčí.“

Lopez na závěr přiznal, že o jednoho člověka přijít nechtěl – o šéfa týmu Erica Boulliera. „Eric mi schází, protože byl mým komunikačním kanálem do týmu. Ale já teď chodím přímo za Nickem (technický ředitel) a Alanem (provozní ředitel). Není to tak problematické, jak by se mohlo zdát.“

Další článek: Kehmová nikomu nepotvrdila, že by se Schumacher zcela probudil

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00