I po úsporách jsme na tom dobře, říká Lotus

Spolumajitel Lotusu Gérard Lopez uznává, že se jeho tým loni dostal do finančních potíží, ale tvrdí, že jejich průběh ani následky nebyly velké.
I po úsporách jsme na tom dobře, říká Lotus

Lotus loni hodně spoléhal na partnerství a peníze od Quantumu Motorsport, ale projekt se nikdy nerealizoval, což znamenalo nemalou díru v rozpočtu. Ta se projevila mimo jiné tím, že jezdci týmu nedostávali své platy.

Lopez je však přesvědčený, že situace nebyla tak dramatická, jak se zdálo. „Když si plánujete cash flow, tak stejně jako u jakékoliv jiné společnosti očekáváte, že určité částky dorazí v určité chvíle na váš účet,“ vysvětloval Autosportu.

„Když se to nestane, management to musí řešit, informovat firmu a uvolnit peněžní prostředky. Kdyby to byla normální firma a zákazník vám nezaplatil, no tak byste měli problém a museli byste ho řešit. Ale protože to je formule 1, naprosto se to nafoukne.“

Jednání mezi Quantum Motorsports a Lotusem nadále pokračují

Jednání mezi Quantum Motorsports a Lotusem nadále pokračují

V důsledku nedostatku peněz musel Lotus začít šetřit a propustil 95 zaměstnanců. Zároveň ztratil některé důležité technické pracovníky, jako byl technický ředitel James Allison.

„Já vím, že některé týmy mají 700 zaměstnanců,“ namítl Lopez. „My ne, máme jich 470, což je pořád podstatně víc než polovina startovního pole. Takže záleží, jak se na to díváte. Uvnitř to asi nebylo tak dramatické, jako zvenčí.“

Lopez na závěr přiznal, že o jednoho člověka přijít nechtěl – o šéfa týmu Erica Boulliera. „Eric mi schází, protože byl mým komunikačním kanálem do týmu. Ale já teď chodím přímo za Nickem (technický ředitel) a Alanem (provozní ředitel). Není to tak problematické, jak by se mohlo zdát.“

Další článek: Kehmová nikomu nepotvrdila, že by se Schumacher zcela probudil

19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.
18. září | Podle Wurze by se mělo znovu promyslet, co bude, ve které zatáčce. Asfaltové únikové zóny jsou podle něj dobré při brzdění z vysoké rychlosti, ale v 80 % je lepší štěrk apod. Řekl to pro Autosport.
18. září | Podle Binotta přiveze Ferrari do Singapuru několik menších dílů.
17. září | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10