I Norris trefil v posledním kole zeď. Druhým místem vyrovnal kariérní maximum

Lando Norris přiznal, že i on se v posledním kole Velké ceny Singapuru formule 1 otřel o zeď. Na rozdíl od za ním jedoucího George Russella ale jeho mclaren náraz přečkal a Brit dokončil závod na druhém místě.
Foto: Getty Images / Clive Rose
I Norris trefil v posledním kole zeď. Druhým místem vyrovnal kariérní maximum | Foto: Getty Images / Clive Rose

Norris skončil za svým bývalým týmovým kolegou Carlosem Sainzem, který si v barvách Ferrari dojel pro druhé vítězství ve formuli 1. K bojující dvojici na tvrdé sadě se v závěru závodu připojili ještě piloti Mercedesu Russell a Lewis Hamilton na novější střední směsi pneumatik.

A zatímco Sainz si držel dostatečný náskok na soupeře za sebou, Norris byl pod tlakem Russella. V posledním kole v nájezdu do 10. zatáčky pravým zadním kolem lehce zavadil o betonovou zeď, ale dokázal pokračovat. Stejným způsobem na stejném místě se o zeď otřel i za ním jedoucí Russell, Brit však skončil v bariéře. Na třetí místo se tak posunul jeho týmový kolega Hamilton.

„V posledním kole jsem trefil zeď na stejném místě (jako Russell). Myslím proto, že mě okopíroval, ale skončilo to pro něj hůře. Takže s ním soucítím, bojoval v těžkém závodě,“ řekl druhý Norris.

„Trochu mi to pomohlo v posledních pár zatáčkách, mohl jsem si trochu vydechnout.“

Norris také pochválil Sainze za to, že mu umožnil dostat se do ztráty jedné sekundy a využít tak systému DRS k obraně proti třetímu Russellovi.

„Carlos byl velmi velkorysý, když se mi snažil pomoci získat DRS. Pomohl mému závodu a já pomohl jemu. Věděli jsme, že jakmile Mercedes zajede do boxů, bude to složité, obzvlášť když měli předjet jen pár aut.

„Ale jsme na stupních vítězů, druhé místo, udrželi jsme je. Udělali jsme všechno, co jsme potřebovali. Jsem velmi šťastný,“ řekl Norris, který druhým místem zopakoval své letošní výsledky z Velké Británie a Maďarska. Na své první vítězství ve F1 ale Norris stále čeká.

Piastri vydělal deset míst

O 10 míst se v závodě posunul nováček McLarenu Oscar Piastri. Australan po startu ze 17. místa odjíždí ze svého prvního závodu na městské trati Marina Bay s šesti body za sedmé místo.

„Sedmé místo, to vůbec nebyla špatná noční směna! Naše rychlost byla slušná a mám pocit, že jsem využil toho, co se dělo kolem mě po dobrém prvním kole,“ řekl Piastri.

„Jsem s tím spokojen. Je skvělé vidět Landa na pódiu a že je tým odměněn za všechnu tvrdou práci. Těším se na příští týden, kdy budu mít také vylepšení.“

Další článek: Sainz: Měl jsem to pod kontrolou

Témata článku: , , ,