I když Verstappen dominoval, nebyla to podle šéfa McLarenu nudná sezóna

Ačkoliv o letošním titulu mistra světa formule 1 bylo vzhledem k dominanci Maxe Verstappena jasno dávno před koncem sezóny, bojovalo se o další pozice. Díky tomu nebyla letošní sezóna nudná, říká šéf McLarenu Zak Brown.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
I když Verstappen dominoval, nebyla to podle šéfa McLarenu nudná sezóna | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Nová technická pravidla s vozy postavenými na tzv. ground effectu měla za cíl přinést vyrovnanější závodění a menší rozdíly mezi týmy.

I když to na začátku sezóny vypadalo na souboj Ferrari a Red Bullu, rakouská stáj se dokázala odpoutat od svých soupeřů a druhé polovině sezóny dominovala.

Verstappen s předstihem čtyř závodů obhájil svůj loňský titul mistra světa a z 22 závodů vytěžil patnáct vítězství.

A ačkoliv letos se o titulu nerozhodovalo až v posledním závodě jako v minulé sezóně, podle Browna nová pravidla pomohla nabídnout zajímavé závody.

„Vypadá to, že závodění bylo lepší. Myslím, že všichni měli obavy, že vozy budou vypadat stejně. Rozhodně nevypadaly. Existuje řada různých konceptů,“ řekl Brown.

„Nové předpisy vždy potřebují doladit, ale myslím, že jsme to vystihli docela dobře. Závody byly letos velmi napínavé. I když Max dominoval, nemyslím si, že to byla nudná sezóna, i když podle výsledků na papíře byste si to řekli. Myslím, že všechny závody byly velmi vzrušující.“

Na druhou stranu ve 21 z 22 závodů se na stupních vítězů střídali jen jezdci Red Bullu, Ferrari a Mercedesu. Jedinou výjimkou byl Lando Norris, který McLarenu přivezl v Imole třetí místo.

Brown je proto hrdý, že se McLarenu podařilo dostat na stupně vítězů.

„Hodně jsme se učili. Spousta vzestupů a pádů. Nebyli jsme tak konkurenceschopní jako minulý rok, myslím ale, že jsme měli lepší závodní tým. Po provozní stránce to bylo lepší.

„Naše zastávky v boxech jsou lepší. Naše investice se pomalu blíží ke konci. Myslím, že jsme se toho hodně naučili, těším se na příští rok.“

Další článek: Ve věku 73 let zemřel bývalý pilot F1 Patrick Tambay

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února