I když se nám nyní nedaří, naši jezdci jsou v Alpine spokojeni, tvrdí Famin | Foto: Getty Images / Bruno Famin

Foto: Getty Images / Bruno Famin

I když se nám nyní nedaří, naši jezdci jsou v Alpine spokojeni, tvrdí Famin

Šéf stáje Alpine Bruno Famin tvrdí, že je jím vedený tým spokojen se svými jezdci. Stejně to má platit i naopak.

Ačkoliv je stáj Alpine plnohodnotným továrním týmem, který by měl mít nejvyšší ambice, momentálně prožívá těžkou krizi.

Monoposty francouzské ekipy jsou totiž výkonnostně až na samotném chvostu součastného rozložení sil v F1 a i po čtyřech odjetých závodech má tým na svém kontě nulu.

Není proto divu, že se začíná spekulovat o tom, že by současní jezdci týmu, mezi které se řadí Esteban Ocon a Pierre Gasly, mohli mít v úmyslu zamířit ke konkurenci. 

Šéf Alpine Bruno Famin nicméně tvrdí, že jsou oba spokojeni tam, kde se nachází, a to navzdory současné mizérii.

„Jsme s našimi jezdci spokojeni, a stejně tak naši jezdci jsou spokojeni s námi,“ prohlásil Famin, jehož slova cituje oficiální web F1.

„Pravidelně s nimi mluvíme. Uvidíme, jak se nám bude dařit v budoucnu. Jsou vzestupy a pády a nyní jsme v útlumu. Máme však silný projekt s dlouhodobou vizí,“ je přesvědčen Francouz.

"Máme projekt, který je nepotřebuje přesvědčovat, aby zůstali. Rád bych také využil této příležitosti a poděkoval jim. Jsme v těžké pozici. Začátek sezony není takový, jaký jsme si přáli. Proto si vážím toho, jak konstruktivně komunikují, a to nejen v komunikaci s novináři, ale i interně. Při hledání řešení s vozem jsou oba velmi nápomocní,“ dodal Famin.

Doporučujeme

Články odjinud