Hybridní vůz připraví pro Pirelli tři týmy

Tři týmy se nakonec přihlásily k testům pro Pirelli. Dodavatel pneumatik připravuje nejen nové sloučeniny ale především širší pneumatiky.
Hybridní vůz připraví pro Pirelli tři týmy

Do 10. května se měly přihlásit týmy, které mají zájem se zúčastnit další fáze testů nových pneumatik. Podle Auto Motor und Sport projevily zájem tři týmy: Mercedes, Ferrari a Red Bull.

Do srpna tyto týmy připraví podle přesných pokynů upravený vůz z roku 2015, na němž se pak budou nové pneumatiky testovat. Seznam úprav je poměrně přesný a neměl by vést k tomu, aby si týmy v předstihu otestovaly díly pro příští rok – například rozměry předního a zadního křídla jsou stejné jako vloni. 

Hybridní vůz by měl generovat přibližně stejné množství přítlaku jako vozy v příštím roce – tedy o 25 % více než dnes.

U Red Bullu už pracuje na úpravách 20 techniků, náklady se odhadují na milion liber. Upravené vozy budou muset projít crash testy. Kromě toho týmy dostaly extra čas v aerodynamickém tunelu a na CFD (počítačové simulace), ale bude hlídáno, aby tento bonus nevyužili k jiným účelům.

Týmy si nakonec rozdělí celkem 25 testovacích dní.  Získaná data musí poskytnout všem týmům.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Video: Felipe Massa vás provede motorhomem Williamsu

6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.