Hvězdy WRC musí mít "koule z oceli", říká Ocon po první jízdě v rallye

Pilot týmu Alpine ve formuli 1 Esteban Ocon si během prvních dvou rychlostních zkoušek Rallye Monte Carlo vyzkoušel, jaké to je závodit na tratích rallye.
Foto: Alpine
Hvězdy WRC musí mít "koule z oceli", říká Ocon po první jízdě v rallye | Foto: Alpine

Za volantem Alpine A110S jako VIP doprovodného vozu absolvoval Francouz ve čtvrtek první dvě rychlostní zkoušky. Ocon připustil, že řídit sportovní vůz na kluzké silnici, a zároveň dostávat informace od navigátora je náročné.

„Byla to dobrá zábava, úžasné. Opravdu jsem si to na těchto cestách užil. První zkušenost v rallye, na začátek to nebylo nejjednodušší. Čím více jsem jel po těchto silnicích, tím jsem se cítil pohodlněji. Je tu spousta zrádných úseků, velmi se mění přilnavost, takže je to velmi odlišné od toho, na co jsem zvyklý,“ řekl Ocon.

Foto a video: Ocon se s Alpine zúčastnil Rallye Monte Carlo

Foto a video: Ocon se s Alpine zúčastnil Rallye Monte Carlo

„Musíte také poslouchat, co vám říká navigátor, což není snadné. Dostat to ve správný čas a když se soustředíte na průjezd zatáčkou, už dostáváte informaci o tom, co bude dál. Na konci jsem to už zvládal mnohem lépe, celkově to byla skvělá zábava. Vůz se ovládal opravdu dobře, takže to bylo vážně dobré.“

Ocon po vlastní zkušenosti s rallye také řekl, že soutěžní jezdce už vnímá jinak.

„Hrdinové! Co jiného mohu říct? Už dříve jsem sledoval onboard záběry. Zdá se to být rychlé, když sledujete (Sebastiena) Ogiera, vypadá to, že to má pod kontrolou. A vypadá to dobře,“ řekl Ocon.

„Když to ale jedete sami, zdá se ta silnice být mnohem užší a mnohem náročnější. Když to tedy jedete v reálu, není to stejné. A říkám vám, je to velmi náročné. Takže upřímně, smekám před nimi. Mají koule, koule z oceli.“

Váš názor Další článek: Ferrari bude bojovat o třetí místo, předpovídá Marko
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00