Hungaroring se podobá Monaku, Räikkönen chce tedy stupně vítězů

Letní počasí by pomohlo.
Maďarský okruh poblíž Budapešti, na kterém se pojede desátá Grand Prix letošní sezóny, se podobá Monaku ze všech tratí nejvíce. Kimi Räikkönen proto doufá, že se mu podaří zopakovat výsledek z Monte Carla, kde vystoupil na pódium.

"Letos jsme v Monaku získali místo na stupních vítězů a to je náš cíl pro Budapešť," uvedl finský jezdec. "Byli jsme schopní (v Monaku) bojovat o pole position až do poslední chvíle a myslím, že kdybychom jí získali, závod by se vyvíjel úplně jinak."

"Pokusíme se o to znovu v Maďarsku, ale bude to těžké. F60 by se měl trati velmi dobře přizpůsobit, ale víme, že všechny ostatní týmy své vozy od Monaka významně vylepšily, takže konkurence bude tvrdá. Lepší představu získáme v pátek dopoledne po prvním tréninku."

Na Hungaroringu je velmi důležitá kvalifikace, protože předjíždění je na této trati velmi obtížné. Pro rychlé kvalifikační kolo potřebují jezdci zahřát pneumatiky na optimální teplotu, což by neměl být tento víkend díky počasí takový problém. Ferrari by navíc mohlo mít výhodu díky způsobu, jakým se vůz k obutí chová.

"Po dvou závodech na Silverstonu a Nürburgringu, kde nebylo úplně letní počasí, by se konečně mohly vrátit vyšší teploty. Náš vůz je ve srovnání s mnoha ostatními k pneumatikám šetrný, což znamená, že by nám tyto podmínky mohly více vyhovovat," řekl Räikkönen.

Ferrari ovšem přiznalo, že nastala doba pro přesun větší části vývojových prostředků do projektu pro rok 2010. Od toho se podle Räikkönena bude odvíjet zbytek sezóny.

"Čeká nás desátý závod sezóny, která pro nás doposud byla obtížná. Od začátku tvrdě pracujeme, abychom smazali ztrátu na přední týmy. Ostatní samozřejmě své vozy také vylepšují. Kvůli zákazu testování je ale letos obtížnější ztrátu dohnat. Jak to bude vypadat v druhé polovině sezóny, bude také záležet na rozhodnutí o využití zdrojů, protože práce na voze pro příští rok už běží plným tempem," dodal Fin.
Další článek: Ferrari se letos rozloučí s šéfem aerodynamiky Johnem Ileym

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00