Hülkenbergovi vadí, že se týmy musí v Bahrajnu obávat o bezpečnost

Nico Hülkenberg jako první z účastníků formule 1 otevřeně vystoupil s kritikou bezpečnostní situace v Bahrajnu. Nelíbí se mu, že je nutné se vážně zabývat i jinými věcmi, než je závodění.
Hülkenbergovi vadí, že se týmy musí v Bahrajnu obávat o bezpečnost

Hülkenberg hovořil coby pilot Force Indie, jejíž mechanici se ve středu ocitli uprostřed střetu demonstrantů s policií, při kterém hořely Molotovovy koktejly. Citoval ho Autosport.

"Samozřejmě není dobré, že se dějí takové věci," komentoval problémy svých kolegů, které vedly k předčasnému odjezdu jednoho mechanika domů. "Jsme tady, abychom závodili. Formule 1 je o zábavě a takové věci by se nám neměly dít."

"Jestli je to správné, to opravdu nevím. Těžko říct, já nejsem politik, jsem jezdec formule 1. Ale tohle by se dít nemělo, že? Není dobré, že si musíme s takovými věcmi dělat starosti. Tak to teď je. Uvidíme a doufejme, že zbytek víkendu bude dobrý a klidný."

Na otázku, zda se v Bahrajnu cítí bezpečně, německý pilot odpověděl: "Cítím se OK, ano."

Obavy, které vyvolal incident mechaniků indického týmu, se snažilo ve čtvrtek rozptýlit vedení okruhu Šakir (BIC). "BIC chce zopakovat, že důvěřuje schopnostem příslušných bahrajnských orgánů řešit takové izolované incidenty, a může potvrdit, že kolem trati byla přijata všechna obvyklá opatření, aby byla zachována bezpečnost."

Další článek: Ferrari posílilo oddělení aerodynamiky o Bena Agathangeloua

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.