Hülkenbergovi praskla nádrž, protože se v ní vytvořil podtlak

Sauber už ví, co nepustilo Nica Hülkenberga na startovní rošt prvního závodu, a přijal nezbytná opatření, aby se podobná situace už neopakovala.
Hülkenbergovi praskla nádrž, protože se v ní vytvořil podtlak

Inženýři Sauberu zjistili před startem GP Austrálie, že v Hülkenbergově voze praskla nádrž. "Stalo se to, že mnoho faktorů vedlo k vytvoření podtlaku v palivové nádrži, takže se sama do sebe zhroutila," vysvětlovala šéfka týmu Monisha Kaltenbornová.

"To nádrž poškodilo. Inženýři tomu dobře porozuměli už v Melbourne. Otestovali jsme tam několik věcí a v Hinwilu také. Přijali jsme jistá opatření a podívali se na další věci, které by nás měly dovést k řešení."

Hülkenberg si tak na svoji závodní premiéru v barvách Sauberu musí počkat do Malajsie. Přiznal, že to pro něj bylo velmi nemilé překvapení na poslední chvíli.

"Během kvalifikace tu nebyly vůbec žádné známky poškození," vzpomínal v rozhovoru pro oficiální stránky F1. "Objevily se asi dvě hodiny před závodem. V podstatě jsem se vrátil z přehlídky jezdců a bylo mi řečeno, že je tu vážný problém s vozem."

"Běžel jsem do garáže se podívat a tam jsem pochopil, o čem hovoří. Motor byl venku, celé auto bylo rozebrané. Byl jsem v šoku. Co se stalo? Když začali auto plnit palivem pro závod, najednou tu byl ten problém s nádrží."

Kvůli své absenci v prvním závodě si německý závodník chce počkat s hodnocením formy Sauberu.

"Když si vezmete data z dlouhých jízd v pátek v Melbourne, v podstatě jsme na tom byli jako Force India. Ale závodu jsem se neúčastnil, takže jakékoliv prohlášení by bylo věštěním z křišťálové koule."

"Počkejme si a uvidíme tento víkend. Možná přinese víc odpovědí, i když ne konečné. Určitě si myslím, že jsme mohli závodit o body..."

Další článek: McLaren bude v Malajsii testovat dvě různé řady nových dílů

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.