Hülkenbergova hmotnost pro Lotus překážkou není

Nico Hülkenberg se nemusí obávat, že by mu jeho fyzické atributy překážely v jednání s týmem Lotus o sezóně 2014.
Hülkenbergova hmotnost pro Lotus překážkou není

Zatímco se spekulovalo, že by Hülkenbergova hmotnost a výška mohly být problematické pro McLaren, Lotus takové faktory nezvažuje.

"U potenciálního jezdce nás zajímá víc talent než rozdíl par kil," řekl šéf Lotusu Eric Boullier. "Věříme našemu vývojovému týmu, že dokáže vyrobit auto podle pravidel 2014, které by mělo být konkurenceschopné v rukou jakéhokoliv jezdce, o kterém uvažujeme pro příští rok."

Hülkenberg je jedním z nich, stejně jako Massa. Podle Boulliera je ale kandidátů víc, i když další jména prozradit nechce.

Zdá se ale, že si tým bude hledat jen jednoho pilota na místo Kimiho Räikkönena, protože Romain Grosjean naplňuje poslední dobou očekávání.

"V posledních šesti závodech má Romain stejné výsledky jako jeho týmový kolega, kterého můžeme považovat za referenci," chválil Boullier. "Když má špatné auto, dělá maximum. Když má dobré auto, je na pódiu."

"V Singapuru by byl bez toho problému s motorem na pódiu. Takže můžeme říct, že teď je Romainem, kterého jsme chtěli. Zariskovali jsme s ním a on má výsledky, které jsme od něj očekávali."

Lotus už dříve řekl, že kvůli velkým změnám v pravidlech by si rád ponechal alespoň jednoho jezdce, takže Grosjean má novou smlouvu téměř jistou.

Další článek: Ferrari chce zůstat u dvaceti závodů, New Jersey je logisticky nemožné

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.