Hülkenbergova hmotnost pro Lotus překážkou není

Nico Hülkenberg se nemusí obávat, že by mu jeho fyzické atributy překážely v jednání s týmem Lotus o sezóně 2014.
Hülkenbergova hmotnost pro Lotus překážkou není

Zatímco se spekulovalo, že by Hülkenbergova hmotnost a výška mohly být problematické pro McLaren, Lotus takové faktory nezvažuje.

"U potenciálního jezdce nás zajímá víc talent než rozdíl par kil," řekl šéf Lotusu Eric Boullier. "Věříme našemu vývojovému týmu, že dokáže vyrobit auto podle pravidel 2014, které by mělo být konkurenceschopné v rukou jakéhokoliv jezdce, o kterém uvažujeme pro příští rok."

Hülkenberg je jedním z nich, stejně jako Massa. Podle Boulliera je ale kandidátů víc, i když další jména prozradit nechce.

Zdá se ale, že si tým bude hledat jen jednoho pilota na místo Kimiho Räikkönena, protože Romain Grosjean naplňuje poslední dobou očekávání.

"V posledních šesti závodech má Romain stejné výsledky jako jeho týmový kolega, kterého můžeme považovat za referenci," chválil Boullier. "Když má špatné auto, dělá maximum. Když má dobré auto, je na pódiu."

"V Singapuru by byl bez toho problému s motorem na pódiu. Takže můžeme říct, že teď je Romainem, kterého jsme chtěli. Zariskovali jsme s ním a on má výsledky, které jsme od něj očekávali."

Lotus už dříve řekl, že kvůli velkým změnám v pravidlech by si rád ponechal alespoň jednoho jezdce, takže Grosjean má novou smlouvu téměř jistou.

Další článek: Ferrari chce zůstat u dvaceti závodů, New Jersey je logisticky nemožné

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10