Hülkenberga zastavilo křídlo, Péreze Maldonado

Cíl Velké ceny Maďarska neviděl ani jeden z pilotů Force Indie.
Hülkenberga zastavilo křídlo, Péreze Maldonado

Ve 43. kole upadlo z vozu Nica Hülkenberga na hlavní rovince přední křídlo, které Němec svým vozem přejel a s neovladatelným autem narazil v první zatáčce do bariéry z pneumatik. Na trať kvůli velkému množství trosek musel vyjet safety car, Hülkenberg však naštěstí odešel z nehody nezraněn.

„Je škoda, že jsme dnes ztratili šanci na skvělý výsledek. Neměl jsem tušení, že tam je problém s předním křídlem. Těsně před tím ulomením jsem cítil jen velké vibrace a pak jsem už jen mířil do bariér. Ten následný náraz nebyl tak špatný, protože tahle část okruhu je dobře chráněna a hezky absorbuje tu energii,“ řekl ke své havárii vítěz letošních 24h Le Mans.

„Dobrá zpráva je, že během příštího týdne budeme mít čas analyzovat, co se dnes stalo a najít před letní přestávkou řešení. Spolehlivost byla v této sezóně naší silnou stránkou, takže je neobvyklé, že jsme měli tyto problémy, tým tak bude mít před příjezdem do Spa domácí úkol.“

Pro jeho týmového kolegu Sergia Péreze byl v závodě osudný jeho kontakt s Pastorem Maldonadem z Lotusu ve 20. kole.

Pérez: Kontakt s Pastorem mi zničil závod

„Prvních pár kol bylo opravdu dobrých a získali jsme řadu pozic, ale kontakt s Pastorem (Maldonadem) mi zničil závod. Jel jsem kolem něj nejopatrněji, jak jsem mohl a nechal mu spoustu místa, ale bohužel ne dost,“ zhodnotil kolizi ze svého pohledu Pérez.

„Získat body bylo potom náročné, můj závod nakonec ukončil problém s brzdami. Pozitivem je, že až do kolize s Pastorem si vůz vedl opravdu dobře a to mi dává jistotu, že ve druhé polovině sezóny můžeme bojovat o dobré výsledky.“

Maldonado dostal za způsobení kolize dva trestné body. Celkově se jeho trestné konto rozrostlo na šest bodů. Venezuelan přitom kontakt považuje za závodní incident.

Maldonado: Byl to závodní incident

„Byl to velmi těžký závod a komisaři dnes byli velmi přísní na mou jízdu a jízdu dalších jezdců. Bylo to jiné od případů z minulosti, obzvlášť na začátku sezóny, kdy to bylo více otevřeno soubojům,” řekl Maldonado. „Když jel Sergio Pérez kolem mě, tak já to považuji za závodní incident, v tom kontaktu nebyl žádný úmysl.“

Další článek: Kvjat: Dnes jsem poznal, co znamená nikdy se nevzdávat

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton