Hülkenberga stále bolí německá nehoda. Stěžuje si na únikovou zónu v Hockenheimu

Nico Hülkenberg se v GP Německa pohyboval na třetím místě. Začal se však propadat a nakonec boural v 16. zatáčce, která vytrestala i další jezdce.
Hülkenberga stále bolí německá nehoda. Stěžuje si na únikovou zónu v Hockenheimu | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

„Myslím, že to bude ještě chvíli trvat,“ reagoval Hülkenberg na dotaz, zda výsledek domácího závodu už přebolel.

„Jakmile jste v autě, musíte pracovat a myslíte na něco jiného, ale to bodnutí z Hockenheimu je hluboké.“

Podle jezdce Renaultu probíhal závod po 40 kol velmi dobře. „Myslím, že jsem do té doby jel docela úžasný závod a jako tým jsme odvedli skvělou práci. Hlavně jsme udělali správná rozhodnutí, pokud jde o strategii a volbu pneumatik. Proto jsme byli v pozici, ve které jsme byli, což bylo pro nás docela dobré a neobvyklé. Co se stalo potom, jste určitě viděli.“

Hülkenberg si podobně jako třeba Leclerc stěžuje na únikovou zónu v 16. a 17. zatáčce. Ředitel závodu Masu řekl, že podle FIA bylo vše v pořádku. Hülkenberg si to však nemyslí.

„Myslím, že jeho názor je nyní jiný. Stačí, když se podíváte na televizní záběry. Jaký další důkaz potřebujete? Byli jsme tam jen pasažéry.“

Videa: připomeňte si klíčové okamžiky GP Německa 2019

Videa: připomeňte si klíčové okamžiky GP Německa 2019

„Podmínky byly velmi obtížné a náročné a každý ztratil kontrolu nad autem a v určitém okamžiku byl mimo trať. Já si na to zvolil špatnou zatáčku.“

„Ale mám pocit, že úniková zóna nebyla normální asfalt. Nevím, co to bylo.“ Podle jezdce Renaultu měl povrch nulovou přilnavost.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: První letošní bod? Kubica má smíšené pocity

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00