Hülkenberga Ferrari odmítlo kvůli změnám v pravidlech

Největší změny v technice za poslední roky, které formuli 1 čekají příští rok, přiměly Ferrari postavit vedle sebe dva velmi zkušené jezdce, spíš než sáhnout po mladíkovi.
Hülkenberga Ferrari odmítlo kvůli změnám v pravidlech

Dvě hlavní možnosti pro případ odchodu Felipeho Massy představovali pro Ferrari Nico Hülkenberg a Kimi Räikkönen. Němec nakonec dostal v 11 hodin večer odmítavou SMS, Fin smlouvu.

O průběhu jednání a úvahách vedení Scuderie byl informován Alonso. Prozradil to Gazzettě dello Sport prezident automobilky Luca di Montezemolo, přičemž vysvětlil, proč dostal přednost Räikkönen.

"Nejsme takoví masochisté, abychom najali nového jezdce a neinformovali o tom Alonsa," uvedl. "Fernando věděl o volbě Räikkönena, kterého jsme vybrali mimo jiné proto, že alternativa v podobě mladého jezdce nám pro komplexní sezónu 2014 nedávala jistotu."

"Räikkönen je z nich dnes nejsilnější, spolu s Alonsem, Vettelem a Hamiltonem. Alonso je s jeho příchodem spokojený jako první."

Hülkenberg je teď vážným kandidátem na místo u Lotusu, v cestě mu ale stojí Felipe Massa.

Další článek: Webber: Dřív jsem se měl nechat přemluvit Renaultem, teď určitě odejdu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.