Hülkenberg: Vzestup pořadím po nevydařeném startu v Suzuce byl polovičním zázrakem | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Hülkenberg: Vzestup pořadím po nevydařeném startu v Suzuce byl polovičním zázrakem

Nika Hülkenberga v Japonsku překvapilo, že po nevydařeném restartu závodu dokázal dojet jen těsně za body.

Letošní GP Japonska v Suzuce se musela startovat dvakrát, jelikož po nehodě Daniela Ricciarda a Alexandera Albona krátce po prvním rozjezdu zavlály červené vlajky.

Následný restart z pevných pozic vůbec nevyšel Niku Hülkenbergovi, který se z 12. místa propadl na 17. a k bodům měl daleko.

Němec však v další fázi závodu zvládl dva rychlé stinty na tvrdých pneumatikách, výsledkem čehož byla jedenáctá pozice v cíli, jen pár sekund za desátým Júkim Cunodou.

„Jsem upřímně trochu překvapený, že jsem se dokázal vrátit tam, kam jsem se vrátil. Byl to napůl zázrak. Ukázalo se, že jsme měli dobré tempo,“ prohlásil podle Autosportu Hülkenberg, když měl zhodnotit jedenácté místo v letošní GP Japonska.

„Je to samozřejmě škoda, protože jsme pravděpodobně mohli bojovat s Yukim nebo ho porazit a mít jeden bod, který byl k mání. Hamilton byl pak o dalších 50 sekund vpřed, takže ten byl pro nás mimo dosah,“ uznal jezdec týmu Haas.

„Ze závodu si odnáším to, že máme balíček, se kterým můžeme bojovat s ostatními týmy ve středu pole. Abych byl upřímný, bylo to mnohem lepší, než jsem očekával,“ uzavřel 36letý závodník.

Doporučujeme

Články odjinud