Hülkenberg vysvětlil nutnost zastávky v závěru závodu

Nico Hülkenberg nedokázal využít třetího místa na startu Velké ceny 70. výročí F1 k zisku prvních stupňů vítězů. V závěru musel kvůli vibracím zajet k mechanikům a skončil sedmý.
Hülkenberg vysvětlil nutnost zastávky v závěru závodu

Němec také o tomto víkendu nahradil u týmu Racing Point Sergia Péreze, který má stále pozitivní testy na koronavirus. Hülkenberg se v průběhu závodu propadl za Maxe Verstappena a také Charlese Leclerca z Ferrari, který jel pouze na jednu zastávku.

Ke konci závodu čtvrtého Leclerca sice Hülkenberg stahoval, osm kol před cílem ale musel potřetí do boxů kvůli stále horšímu stavu svých pneumatik. Kvůli tomu se propadl až na sedmé místo za Alexe Albona a svého týmového kolegu Lance Strolla.

Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy

Racing Point musel kvůli brzdovým kanálkům opět před stewardy

„Byli jsme donuceni zastavit a vyměnit tu sadu. Myslím, že na obou zadních pneumatikách máme pár pěkných puchýřů. Vibrace během dvou tří kol velmi zesílily. Nemyslím, že by ta pneumatika vydržela do konce. Je to škoda, první polovinu závodu jsme měli pod kontrolou. Ve druhé jsem přezul na druhou sadu tvrdých pneumatik, byla to jako úplně jiná sada pneumatik,“ řekl Hülkenberg.

Hülkenberg absolvoval první závod formule 1 od svého posledního působení u Renaultu v minulém roce. Za Péreze sice zaskakoval na Silverstonu i minulý týden, technické problémy jej ale nepustily na start závodu. Hülkenberg přiznal, že bylo obtížné po tak dlouhé době absolvovat celý závod.

„Naštěstí tyto vozy mají celkem blízko opěrku hlavy, takže jsem si celkem často mohl opřít svou hlavu. Celé tělo, zádové svaly, dokonce i sedačka je kolem hýždí docela těsná. Zítra ráno mě to určitě bude bolet,“ připomenul Hülkenberg fyzickou náročnost závodění ve F1.

„Byl to klidný závod, žádné velké souboje, žádný safety car, jsem ale vděčný. Jsem rád, že to nebylo příliš nabité dramaty, protože to stačilo tak, jak to bylo,“ dodal Hülkenberg, který zatím neví, zda pojede za Péreze i příští týden ve Španělsku. Bude záležet na výsledcích dalších testů na COVID-19.

Ztratil i Stroll

O pozici v závěru závodu přišel o Lance Stroll, kterého předjel v souboji o páté místo Alexander Albon.

„Měl jsem dobrý start a získal jsem nějaké pozice, což obě naše auta dostalo do skvělé pozice. Bylo zábavné bojovat s Nicem a dokázal jsem ho vnějškem předjet v 6. zatáčce, trochu jsem ale probrzdil a on mi dokázal předjetí vrátit,“ řekl Stroll.

„Pak jsme se usadili na 4. a 5. místě, bylo ale jasné, že Leclercovi vyjde strategie jedné zastávky, i red bully byly dnes velmi rychlé.“

Další článek: Bottas: Zaspali jsme, když se před nás Verstappen dostal

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.