Hülkenberg věří, že si přestupem k Sauberu polepší. Di Resta pochybuje

Nico Hülkenberg změní na konci roku tým, ale zůstává ve středu pole. Nemyslí si však, že by to byl krok stranou.
Hülkenberg věří, že si přestupem k Sauberu polepší. Di Resta pochybuje

Sauber je letos nejlepší ve středu pole, ale Force India na něj neztrácí jen málo a loni byla situace opačná. Přesto se Hülkenberg rozhodl přestoupit. "Za prvé to nebylo snadné rozhodnutí," přiznal. "Myslím, že se Sauber v posledních letech dobře vyvíjel, hlavně letos."

"Letos je velmi silný, dosáhl na pódia, vítězství mu uteklo jen těsně, takže proto. Kdybych si myslel, že není správné, to rozhodnutí bych neudělal. Sauber má letos dobré auto a doufám, že bude mít dobré auto i příští rok, abychom mohli bojovat o dobrá umístění."

Hülkenberg byl dlouho spojován se sedačkou Felipeho Massy u Ferrari, do kterého by jistě přestoupil raději, ale Italové se rozhodli prodloužit s Brazilcem, čímž se maranellské dveře uzavřely. "Jednali jsme, byli jsme v kontaktu," potvrdil Hülkenberg. A dodal, že mu spojení se Sauberem žádnou zvláštní příležitost u Ferrari nezajišťuje, ačkoliv jsou si tyto dva týmy tradičně blízko.

Rozdílný názor má na Hülkenbergův přestup jeho týmový kolega u Force Indie Paul di Resta. "Byl jsem překvapen, že Nico odchází z tohoto týmu k přímému soupeři. Nevidím to jako velký krok nahoru, abych byl upřímný," hodnotil. "Vidím to tak, že na tom bude podobně. Když vidíte, kam tento tým (Force India) dlouhodobě jde, je asi lepší."

"Měli (Sauber) pár pozoruhodných výsledků, to nepopírám, ale co se týče konzistence, jsme na tom hodně dobře. Může to být jinak. Příští rok může být jiný. Neznám všechny důvody, proč tam Nico šel."

Diskuze (24) Další článek: Video: Jak se v posledních závodech vyvíjela aerodynamika Lotusu E20
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00