Hülkenberg usedne do vozu již během prosincových testů

Čeká ho intenzivní příprava na vstup do formule 1.
Zatímco většina ostatních jezdců si vozy svých nových týmů vyzkouší až v únoru, Nico Hülkenberg bude coby nováček testovat s Williamsem už letos v prosinci.

"FW32, vůz pro rok 2010 budu testovat, až začnou testy v únoru. Ale v prosinci mě čekají v Jerezu dva dny testů pro mladé jezdce," uvedl Hülkenberg.

Tým Williams se snažil poznat již během letošního roku, strávil určitý čas v různých odděleních továrny, aby zjistil, jak fungují. Teď se jeho přípravy zaměří na zvládnutí jezdecké stránky.

"Vše, co můžu udělat, je tvrdě pracovat přes zimu," řekl. "Vezmu všechny testy, které dostanu, a simulátor v Grove budu využívat, jak to jen půjde. Dobře se připravím s inženýry, vyjedu na trať závodit a v Bahrajnu uvidíme, jak na tom jsem."

Williams posadí do druhého vozu Rubense Barrichella, od kterého se má Hülkenberg učit. Časem by ho chtěl i porazit.

"Jelikož jsou testy před sezónou omezené, bude těžké získat dost času pro přípravu na trati, ale doufám, že od začátku budu stejně rychlý jako on. Doufám, že se mu vyrovnám rychlostně i výsledkově, pak bych ho možná mohl i porazit," dodal k týmovému kolegovi Hülkenberg.
Další článek: V roce 2010 budeme závodit ve formuli 1, uklidňuje veřejnost Renault

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.