Hülkenberg u Alfy Romeo? Dveře mu zavírá Ferrari, které podporuje Giovinazziho

Haas potvrdil setrvání Grosjeana. Pro Hülkenberga to znamená, že musí hledat jinde. Reálně má jen dvě možnosti – Alfu Romeo a Williams.
Hülkenberg u Alfy Romeo? Dveře mu zavírá Ferrari, které podporuje Giovinazziho

Antonio Giovinazzi zatím nepodává úplně dobré výkony. Je to sice nováček, ale řada nováčků prokázala své schopnosti hned od první chvíle. Velmi dobře je hodnocen Russell, dobře jezdil ve své první sezóně ve F1 u Sauberu Charles Leclerc.

Haas potvrdil jezdeckou sestavu: Grosjean zůstává

Haas potvrdil jezdeckou sestavu: Grosjean zůstává

Ferrari má k Alfě Romeo velmi blízko a bude mít klíčové slovo. Zatím se zdá, že mladý Ital má podporu Scuderie. Pomohl mu i zisk bodů v domácím závodě v Monze.

„V Belgii došlo k chybě, která ho nepochybně potrestala, ale byl na bodech a poté to potvrdil v Monze, kde skončil v první desítce,“ uvedl Mattia Binotto pro Autosport.

 „Antonio roste, ale musí být také podporován, jak si zaslouží. Nemyslím, že je tak klidný, jak by měl být, takže si myslím, že je správné, aby jako jeden z našich jezdců cítil důvěru Ferrari.“

 „Nyní má Antonio před sebou důležité závody, ve kterých může potvrdit svůj růst. Není to zkouška, ale je to příležitost prokázat, co už ukázal v posledních závodech.“

Giovinazzi debutoval u Sauberu v roce 2017, kdy nahradil Pascala Wehrleina v prvních dvou závodech. V roce 2018 odjel jen závod v Le Mans.

Podle Binotta je právě delší přestávka jedním z důvodů, pomalejšího „rozjezdu“ Giovinazziho. Ital se podle Binotta zlepšuje rychle zejména v kvalifikaci. Problémy má v závodě a to především při soubojích kolo na kolo.

„Myslím, že je to kvůli nedůvěře, která může být spojena s dvěma roky nucené absence, ale na čem záleží, je pozitivní trend,“ dodal Binotto. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Grand Prix s maskami? Singapur trápí smog

11:05 | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
10:59 | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
10:53 | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.
10:48 | Závod F2 nakonec nebyl restartován. Vyhrál Kuan-jü Čou před Mazepinem a Schumacherem.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas