Hülkenberg testoval s McLarenem vůz IndyCar

Nico Hülkenberg se v Alabamě zúčastnil testu s vozem IndyCar. Uvidíme ho někdy v americké sérii?

McLaren zdůraznil, že se jednalo o jednorázovou záležitost. Hülkenberg dostal šanci si vyzkoušet vůz IndyCar. Na druhou stranu to až tak jednorázová záležitost být nemusí.

V příštím roce německého jezdce v IndyCar téměř určitě neuvidíme. McLaren však potvrdil, že od roku 2023 hodlá nasadit třetí vůz – některé týmy a to včetně McLarenu nasazují třetí vůz pro vrchol sezóny, kterým je závod Indy 500. McLaren chce ale nasadit třetí vůz na celou sezónu.

Zak Brown potvrdil, že to nyní tým neřeší, ale jakmile začnou přípravy na nasazení třetího vozu, budou vybírat jezdce a Hülkenberg je na vrcholu seznamu.

Hülkenberg však dříve prohlásil, že nechce závodit na oválech. Pět ze 17 závodů v kalendáři IndyCar na příští rok se pojede na oválech, včetně Indy 500.

Hülkenberg odjel na okruhu Barber 108 kol. Nejrychlejší čas zajel v 59. kole – 1:07.455. Tímto časem zaostal o více než 1 sekundu za nejrychlejším časem druhého muže šampionátu Indy Lights Davida Malukase.

Na začátku roku získal na okruhu pole position Patricio O'Ward, který jezdí právě za Arrow McLaren SP. Jeho kolo mělo hodnotu 1:05.848 s. 

O zajetí nejrychlejšího času ale asi v testu tak úplně nešlo.

Další článek: Brundle kritizuje chování celebrit na startovním roštu

Témata článku: , ,