Hülkenberg stále nedokáže z auta dostat maximum, Stroll v Q3

Nico Hülkenberg byl jen krátce před začátkem programu Velké ceny Velké Británie formule 1 povolán do týmu Racing Point místo Sergia Péreze. Německý pilot po kvalifikaci přiznal, že nedokázal z vozu vytěžit maximum.
Hülkenberg stále nedokáže z auta dostat maximum, Stroll v Q3

Sergio Pérez měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, kvůli kterému musel zůstat v izolaci a tým musel místo něj najít jiného pilota. Hülkenberg, který v minulosti, kdy se Racing Point ještě jmenoval Force India, za tento tým závodil, dostal povolení zúčastnit se víkendu deset minut před startem prvního volného tréninku.

Racing Point patří v letošní sezóně k nejsilnějším týmům. Hülkenbergovi se ale v kvalifikaci na Silverstonu nepodařilo dostat do závěrečné části, když v kvalifikaci obsadil třinácté místo. Od postupu jej přitom dělilo pouze 65 tisícin sekundy.

„Byl tam větší potenciál a já z toho nedostal vše, vzhledem k situaci je to ale velmi obtížné. Nevím, jestli můžete očekávat, že z vozu získáte za této situace 100 %, byla to malá ztráta. Q3 nebyla daleko. Zkoušeli jsme to s různými směsmi pneumatik,“ řekl Hülkenberg.

Němec také připustil, že cítí fyzickou náročnost řízení současných monopostů na závodním okruhu s řadou rychlých zatáček.

„Tyhle auta jsou bestie. Mají spoustu přítlaku. Nikdy jsem tady v zatáčkách necítil tolik rychlosti. Je to působivé, ale také náročné.“

Hülkenberg bude mít volnou ruku při výběru pneumatik pro start závodu. Podle svých slov proto zvažuje pro start střední směs. „To je vždy dobrá volba. Myslím, že někteří jezdci z top 10 také startují na tvrdších pneumatikách, takže to bude zajímavé.“

Stroll ve třetí řadě

Mezi nejrychlejších deset pilotů se naopak podařilo postoupit jeho týmovému kolegovi Lanci Strollovi, který v Q2 zajel na tisícinu shodný čas 1:26.501 jako jedenáctý Pierra Gasly.
 
V závěrečné části pak Stroll skončil šestý, když jej zlepšení Charlese Leclerca a Landa Norrise odsunuly ze čtvrtého místa, které mu patřilo po prvních pokusech v Q3.
 
„Pozitivní na dnešku je, že zítra startujeme šestí a máme výhodu v možnosti startu na střední sadě pneumatik, to by nám mělo pomoci v boji s některými vozy kolem nás. Rozhodně jsme v pozici, kde můžeme bojovat o další velkou porci bodů, což je také cílem. Včera v trénincích jsme vypadali silnější, takže musíme pochopit, jak můžeme být silní i zítra,“ řekl Stroll.
 
„Dnes bylo obtížné najít správné vyvážení vozu, což se projevilo v prvním sektoru, v kvalifikaci jsme tam ztratili nějaký čas. Celkově jsem s naší pozicí spokojen a zítra je další den.“
Další článek: Hamilton se postaral o červené vlajky, pak si vyjel pole position

Témata článku: , , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února