Hülkenberg stále nedokáže z auta dostat maximum, Stroll v Q3

Nico Hülkenberg byl jen krátce před začátkem programu Velké ceny Velké Británie formule 1 povolán do týmu Racing Point místo Sergia Péreze. Německý pilot po kvalifikaci přiznal, že nedokázal z vozu vytěžit maximum.
Hülkenberg stále nedokáže z auta dostat maximum, Stroll v Q3

Sergio Pérez měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, kvůli kterému musel zůstat v izolaci a tým musel místo něj najít jiného pilota. Hülkenberg, který v minulosti, kdy se Racing Point ještě jmenoval Force India, za tento tým závodil, dostal povolení zúčastnit se víkendu deset minut před startem prvního volného tréninku.

Racing Point patří v letošní sezóně k nejsilnějším týmům. Hülkenbergovi se ale v kvalifikaci na Silverstonu nepodařilo dostat do závěrečné části, když v kvalifikaci obsadil třinácté místo. Od postupu jej přitom dělilo pouze 65 tisícin sekundy.

„Byl tam větší potenciál a já z toho nedostal vše, vzhledem k situaci je to ale velmi obtížné. Nevím, jestli můžete očekávat, že z vozu získáte za této situace 100 %, byla to malá ztráta. Q3 nebyla daleko. Zkoušeli jsme to s různými směsmi pneumatik,“ řekl Hülkenberg.

V kokpitu za 20 hodin. F1 uveřejnila harmonogram Hülkenbergova návratu

V kokpitu za 20 hodin. F1 uveřejnila harmonogram Hülkenbergova návratu

Němec také připustil, že cítí fyzickou náročnost řízení současných monopostů na závodním okruhu s řadou rychlých zatáček.

„Tyhle auta jsou bestie. Mají spoustu přítlaku. Nikdy jsem tady v zatáčkách necítil tolik rychlosti. Je to působivé, ale také náročné.“

Hülkenberg bude mít volnou ruku při výběru pneumatik pro start závodu. Podle svých slov proto zvažuje pro start střední směs. „To je vždy dobrá volba. Myslím, že někteří jezdci z top 10 také startují na tvrdších pneumatikách, takže to bude zajímavé.“

Stroll ve třetí řadě

Mezi nejrychlejších deset pilotů se naopak podařilo postoupit jeho týmovému kolegovi Lanci Strollovi, který v Q2 zajel na tisícinu shodný čas 1:26.501 jako jedenáctý Pierra Gasly.
 
V závěrečné části pak Stroll skončil šestý, když jej zlepšení Charlese Leclerca a Landa Norrise odsunuly ze čtvrtého místa, které mu patřilo po prvních pokusech v Q3.
 
„Pozitivní na dnešku je, že zítra startujeme šestí a máme výhodu v možnosti startu na střední sadě pneumatik, to by nám mělo pomoci v boji s některými vozy kolem nás. Rozhodně jsme v pozici, kde můžeme bojovat o další velkou porci bodů, což je také cílem. Včera v trénincích jsme vypadali silnější, takže musíme pochopit, jak můžeme být silní i zítra,“ řekl Stroll.
 
„Dnes bylo obtížné najít správné vyvážení vozu, což se projevilo v prvním sektoru, v kvalifikaci jsme tam ztratili nějaký čas. Celkově jsem s naší pozicí spokojen a zítra je další den.“
Další článek: Hamilton se postaral o červené vlajky, pak si vyjel pole position

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10