Hülkenberg smlouvu zatím nemá, ale je si jistý, že ve formuli 1 zůstane

Po rozchodu s týmem Williams je Nico Hülkenberg bez smlouvy na příští sezónu, ale věří, že formuli 1 po jednom roce neopustí.
Hülkenberg smlouvu zatím nemá, ale je si jistý, že ve formuli 1 zůstane

"Pořád jsem si jistý, že ve formuli 1 v roce 2011 zůstanu," řekl. "Jistě, tohle čtete v médiích pořád. Stále nemám novou smlouvu s jiným týmem, ale to se snad velmi brzy změní. Vypadá to dobře."

Hülkenberg debutoval v královně motorsportu před rokem, ale s Williamsem spolupracoval delší dobu. "V tuto chvíli bych chtěl týmu Williams poděkovat za tři skvělé roky," uvedl. "I když je velmi, velmi smutné, že naše spolupráce nebude pokračovat, jsem rád, že jsem byl součástí týmu."

Svoji první sezónu hodnotí Hülkenberg pozitivně, i když začátek byl velmi těžký a očekávání měl původně větší. "Náš vůz se velmi těžko řídil, hlavně v prvních osmi závodech jsem ho nedokázal zvládat tak jako Rubens, jenž má 18 let zkušeností ve formuli 1." Na nejlepší umístění v závodě dosáhl Hülkenberg v Maďarsku, v cíli byl šestý. Za vrcholový okamžik sezóny ale považuje pole position z Brazílie.

"Bylo to prostě neuvěřitelné, to své kolo jsem si prohlédl asi stokrát a jsem velmi hrdý. I když jsem dokončil ´jen´ na osmém místě. Pro mě to byl opravdu pozitivní závod. A jeden bod rozhodl o tom, že jsme skončili před Force Indií na šestém místě v šampionátu," připomněl.

Kvalifikaci vyhrál Hülkenberg na domácí půdě svého týmového kolegy Rubense Barrichella, jenž ve formuli 1 drží rekord v počtu odjetých Grand Prix. Německý pilot je Brazilcovi vděčný za všechny rady a zkušenosti, které mu předal.

"Myslím, že jsme dobře spolupracovali a tlačili tým vpřed," hodnotil. "V neděli v Abú Zabí jsme si vyměnili závodní helmy. Každý na tu svou napsal tomu druhému něco osobního. Doufám, že Rubens zůstane ve formuli 1 dlouho a přeji mu hodně úspěchů."

Místo Hülkenberga bude v příští sezóně spolu s Barrichellem závodit pro Williams Pastor Maldonado.

Diskuze (23) Další článek: Barrichello přibývající léta necítí
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.