Hülkenberg si na domácí trati dojel pro nejlepší letošní výsledek

Nico Hülkenberg v barvách týmu Renault dosáhl v domácí Velké ceně Německa na svůj dosud nejlepší výsledek v letošní sezóně mistrovství světa vozů formule 1, když obsadil páté místo.
Hülkenberg si na domácí trati dojel pro nejlepší letošní výsledek

Hülkenberg startoval do závodu ze sedmé pozice. Jednu pozici vydělal na startu, kdy se dostal na šesté místo a rozdělil oba piloty týmu Haas. Další pozici vydělal odstoupením svého krajana Sebastiana Vettela. V cíli pak byl nejlepším jezdcem z týmů ze středu pole. Na čtvrtého Maxe Verstappena nicméně ztratil téměř 20 sekund.

„Jsem s tím velmi spokojen. První část závodu nebyla tak dramatická, ale ke konci se to pěkně rozjelo, pak přišel déšť. Bylo náročné udržet se na trati, ale já si tyto podmínky užil a začal na tom získávat,“ řekl Hülkenberg.

„Pro tým jsou to dobré body, náš společný nejlepší výsledek sezóny a můj nejlepší výsledek s Renaultem. Bylo by hezké, kdyby byly podmínky ještě šílenější, ale bereme to. Udělali jsme správná rozhodnutí, a proto si dnes páté místo zasloužíme. Tvrdě jsme pro něj pracovali, takže je to pro tým hezká odměna. Dnes jsme odvedli dobrou práci.“

Jeho týmový kolega Carlos Sainz Jr. obsadil dvanácté místo.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Verstappen nelituje rozhodnutí přezout na přechodné pneumatiky