Hülkenberg se těší na Rusko, výsledek v Japonsku ho povzbudil

Pro Nica Hülkenberga byl výsledek v Suzuce velmi důležitý a to kvůli předešlým nepříliš vydařeným závodům.
Hülkenberg se těší na Rusko, výsledek v Japonsku ho povzbudil

0, 0, 6, 0… to byly bodové příděly Hülkenberga před Suzukou. V Japonsku ale Němec skončil šestý po startu ze 13. místa.

„Výsledek v Suzuce byl přesně to, co jsem potřeboval po několika nešťastných víkendech po letní přestávce,“ řekl Hülkenberg. 

„Měli jsme dobrou rychlost, udělali jsme náš domácí úkol a dosáhli všeho, čeho jsme v v závodě dosáhnout mohli. Bylo uspokojující vidět, jak konkurenceschopní jsme byli a to mi dává impuls důvěry pro závody, které přijdou.“

Rusko se Hülkenbergovi docela líbí. „Neobvyklé místo uvnitř olympijského parku je docela dobré a samotná trať má dobrý spád. Kolo je poměrně dlouhé s mnoha podobnými zatáčkami, kvůli čemuž je docela obtížné dát dohromady perfektní kolo a to zejména v posledním technickém úseku. Pro jezdce je to velká výzva.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Andretti: Formule 1 je skvělý produkt

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.