Hülkenberg se nestaví do role lídra

Německý pilot bude tím zkušenějším z dvojice Sauberu, ovšem říká, že za jedničku týmu ho označují spíše lidé zvenčí, sám se tak necítí.
Hülkenberg se nestaví do role lídra

Nico Hülkenberg letos absolvuje svou třetí kompletní sezonu ve formuli 1. Ve Williamsu i ve Force Indii strávil v závodní sedačce po jednom roce, letos zkusí štěstí u Sauberu. Jeho týmovým kolegou bude Mexičan Gutiérrez, který ovšem na kontě nemá příliš mnoho zkušeností.

"Fakt, že mě lidé považují za lídra týmu, nic nemění. U Sauberu oba piloti dostávají stejný materiál a stejnou péči. S Estebanem budeme tvrdě pracovat na tom, abychom tým posunuli dopředu. 

Rád bych navázal na dobrý základ, který tým vybudoval v minulém roce. Samozřejmě si dávám za cíl sbírat dobré výsledky - v tom se s týmem shodneme. Přichází nová sezona, všechno znovu začíná, a tak si počkejme, jak se věci vyvinou a jak se nám bude dařit na trati," řekl Hülkenberg. 

Pětadvacetiletý německý závodník je označován jako velký talent. Ve své první sezoně (Williams F1) sice na body svého kolegu Rubense Barrichella neporazil, ovšem v Brazílii si připsal první pole position v kariéře. V roce 2011 na něho zbyla pouze pozice testovače u Force Indie, loni se však na něho usmálo štěstí a dokázal porazit i kolegu Paula di Restu.

Diskuze (51) Další článek: Giancarlo Fisichella oslavil čtyřicítku
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30